24.10.2016

Josef Hyžák komentuje utkání dorostenců Lidečka

Lidečko - Břest 3:0 (3:0) Branky: 11., 13., a 22. Michal Gargulák Sestava Lidečka: Jiří Františák – Miroslav Martinka, Adam Hruboň © (75. Roman Brhel), Jakub Martinka, David Číž – Patrik Juřička, Michal Harnádek, Jiří Fusek, Oldřich Polách (85. Radim Mareček) – Pavel Číž, Michal Gargulák.

Lidečko - Břest 3:0 (3:0)
Branky: 11., 13., a 22. Michal Gargulák
Sestava Lidečka: Jiří Františák – Miroslav Martinka, Adam Hruboň © (75. Roman Brhel), Jakub Martinka, David Číž – Patrik Juřička, Michal Harnádek, Jiří Fusek, Oldřich Polách (85. Radim Mareček) – Pavel Číž, Michal Gargulák.Dorostenci Lidečka přivítali v posledním domácím zápase nováčka Krajské soutěže, celek Břestu. Do zápasu vstoupili lépe domácí. Od první minuty nenechali soupeře v klidu hrát míč, výborně presovali a dostupovali hostující hráče. První změna skóre přišla v 11.minutě. Oldřich Polách vybojoval míč, přihrál na Pavla Číže, který posunul na Michala Garguláka, který s přehledem svůj nájezd proměnil a zakončil podél gólmana, 1:0. Už o dvě minuty později domácí svůj náskok zvýšili. Domácí hráči opět vybojovali míč na půlce soupeře, Patrik Juřička posunul míč na Pavla Číže, ten opět na Michala Garguláka, který technickou střelou z 25 metrů zatočil míč přesně do hostující branky, 2:0. Ve 22.minutě uzavřel Michal Gargulák čistý hattrick a znova mu přihrál jeho dvorní nahrávač Pavel Číž. Domácí zahrávali rohový kop, který se odrazil k Pavlovi Čížovi, ten poslal lahůdkový oblouček na zadní tyč, kde Michal číhal a z otočky na hranici dvacítky zakončil přesně, 3:0. Do konce poločasu mohli domácí přidat ještě další branky, ale skóre se už neměnilo. Ve druhém poločase hostující hráči chtěli ještě domácím zápas znepříjemnit, ale defenziva Lidečka fungovala spolehlivě. Břest se dostal v zápase do jediné šance, ale hostujícího útočníka vychytal domácí brankář Jiří Františák.
Josef Hyžák, trenér SK Lidečka: "Za dnešní zápas musím svůj tým pochválit. Před zápasem jsme hráče nabádali, aby podali tentokrát spolehlivý a bojovný výkon. V předchozích zápasech jsme vstřelili dostatek branek, ale ještě více inkasovali a naše obranná práce byla velmi špatná. Dnes nemám žádnou výtku, hráli jsme jako tým, bojovali jsme jako tým a zaslouženě jsme v tomto zápase zvítězili."