17.10.2016

Gólové hody valašskomeziříčských dorostenců

U19: TJ Valašské Meziříčí – FK Krnov 5:3 (2:3) Branky VM: Gajdoš 2x, Hrabovský 2x, Gajdušek. Sestava: Škorňa, Geryk, Vrána, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Skýpala, Jašíček, Solanský – Pobořil, Vlček, Marek Krajča, Bill, Smékal, Černý.

U19: TJ Valašské Meziříčí – FK Krnov 5:3 (2:3)
Branky VM: Gajdoš 2x, Hrabovský 2x, Gajdušek.
Sestava: Škorňa, Geryk, Vrána, Gajdušek, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Fiurášek, Skýpala, Jašíček, Solanský – Pobořil, Vlček, Marek Krajča, Bill, Smékal, Černý.Na nedělní zápas by brankáři obou celků asi nejraději rychle zapomněli. S nadsázkou lze říci, že střela na bránu znamenala změnu skóre. Šťastnějším „mužem s rukavicemi“ byl nakonec Škorňa v domácí svatyni.
Útočně naladěný FK Krnov, okupující horní příčky tabulky, se netajil s tím, že přijel do Valašského Meziříčí pro body. Domácí na začátku zápasu vyprodukovali naprosto identické hrubky – podcenili dlouhou přihrávku krnovských obránců na vlevo nabíhajícího útočníka a nerozhodné zásahy domácích zadáků spolu s nejistým brankářem znamenaly dva gólové zářezy. Naštěstí byly branky hostů proloženy podařenou dalekonosnou trefou Gajduška. Uklidnění mohla přinést branka aktivního Hrabovského, který z nulového úhlu zostudil gólmana Krnova. Hosté přesto poločas vyhráli. V duchu hesla „Když nevíš, co s míčem, vystřel!“ Nenápadný oblouk domácí brankář pouze sledoval očima a míč k jeho překvapení skončil v síti.
Druhou půli zahájili domácí náporem. Odměnou bylo rychlé vyrovnání skóre. V 52. minutě se však po „hloupém“ faulu a druhé žluté kartě nechal vyloučit Jašíček. Valašské Meziříčí se paradoxně pevněji semklo ke kolektivní hře a dvěma trefami Gajdoše přiklonilo vítězství na svoji stranu. Zlomovým okamžikem zápasu byla 68. minuta. Domácí brankář neobratným zákrokem zavinil (za stavu 4:3) penaltu pro Krnov. Díky špatnému kopu hostujícího hráče a díky svému postřehu se mu však chybu podařilo napravit a míč do své sítě nepustil.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Neskutečný zápas s neskutečným průběhem. Třikrát jsme prohrávali, podařilo se nám srovnat a „šli jsme“ do deseti. Přesto jsme zápas „zlomili“ na naši stranu. Jsme silní, ukázala se síla našeho kolektivu a konečně se daří i gólově. Teď se těšíme do Vsetína. “

U17: TJ Valašské Meziříčí - FK Krnov 6:2 (2:1)
Branky VM: Bílý 2x, Smékal, Vašek, Kelárek, Kristýn.
Sestava: Hořanský, Kristýn, Kelárek, Vozák, Žemla, Daniš, Smékal, Palacký, Němec, Vašek, Zahradníček – Kandra, Bílý, Skýpala, Kořistka, Vrána, Škorňa.
Od prvních minut Valašské Meziříčí ukázalo, že tenhle zápas bude v jejich režii. Na hostující bránu se hrnuli útoky a ve 14. minutě domácí již vedli 2:0. Další „útočné choutky“ valašskomeziříčských borců hatila pouze špatně zvolená finální fáze akcí. Hosté dokázali skórovat z ojedinělé akce, kdy Hořanský v bráně domácích, jakoby chtěl napodobit gólmany z předchozího zápasu U19, lehkou střelu pouze „zasunul“ nad svoji hlavu pod břevno.
Ve druhém poločasu Valašské Meziříčí nepřipustilo žádnou komplikaci. Hra se odbývala především na polovině hostů a přišly i góly. Pohledná kolektivní hra, kdy se aktivně zapojovali všichni domácí hráči, se přihlížejícím divákům musela líbit. Tečku za skóre napsali hosté – těsně před koncem využil útočník Krnova chvilku nepozornosti domácích. Sprintem od poloviny hřiště a následnou umístěnou střelou uzavřel účet zápasu.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Hrajeme v neuvěřitelné pohodě. Na střídačce bylo 6 náhradníků - všichni se postupně dostali na hřiště a obraz hry byl z naší strany stále stejně pohledný. Tvoříme kompaktní kolektiv v jakémkoliv složení a to dělá našim soupeřům problémy. Parádní je i to, že góly dáváme všichni - dnes se o 6 branek podělilo 5 hráčů."