24.04.2017

Dorostenci VM: Všechny body zůstaly ve Valmezu

U19: TJ Valašské Meziříčí – 1. FC Viktorie Přerov 5:0 (3:0) Branky VM: Hrabovský 4, Sovák. Sestava: Pobořil L., Bayer, Pop, Skýpala, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Kučera, Straka, Jašíček Solanský, - Geryk, Smékal, Marek, Pobořil P., Škorňa. Valašskomeziříčtí, v takřka plné sestavě a s elánem získat povinné body, na soupeře vlétli hned od začátku. Přerov přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat branky. Kombinační fotbal, střelecká pohoda Hrabovského a přesná hlavička Sováka daly už do poločasu jasný směr dalšího vývoje utkání. Ve druhé půli se (až na krátké okamžiky) vše podstatné v dění zápasu odehrávalo na polovině hostů. Jen vychýlená střelecká muška domácích ušetřila Přerov od většího přídělu branek. I tak si soupeř z Hané domů odváží, po zodpovědném výkonu dorostenců U19 Valašského Meziříčí, nepopulárního „bůra“ ve své síti. Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Naše jarní herní pohoda pokračuje. Dnes jsme se takřka vyvarovali chyb a zaslouženě zvítězili. I přes pět vstřelených branek musíme najít větší klid v zakončování. Skóre, po vývoji utkání, mělo být mnohem vyšší.“ U17: TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:0) Sestava: Škorňa, Kelárek, Zahradníček, Žemla, Kandra, Smékal, Kořistka, Palacký, Němec, Vašek, Černoch – Kristýn, Skýpala, Vozák, Hořanský, Vrána. Herně neuspořádaný zápas mají za sebou valašskomeziříčští dorostenci U17. První poločas nabídl mnoho nepřesností obou týmů. Nepatrně více ze hry měli hosté z Přerova. Branku však po samostatné akci vsítil domácí Smékal. Následně několik „zázračných“ zákroků předvedl, v domácí brance chytající, Škorňa. Na začátku druhé půle přidal Smékal druhý gól a zdálo se, že otěže zápasu dostanou pro další okamžiky do rukou domácí. Bohužel záhy po vstřelené brance se domácí dopustili několika individuálních chyb a umožnili přerovským snížení skóre. Valašské Meziříčí se poté (bohužel) vrátilo k rozhárané hře z prvního dějství. Do konce utkání však, přes mírnou převahu hostů toužících po vyrovnání, již gól nepadl. Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Tento domácí zápas se nám herně moc nevydařil. Paradoxně hrajeme venku lépe než doma. Připomněl se nám podzimní zápas v Přerově. Tenkrát jsme byli lepší my a vyhrál Přerov, dnes tomu bylo naopak.“ Foto Milan Kleindorf Karel Straka

U19: TJ Valašské Meziříčí – 1. FC Viktorie Přerov 5:0 (3:0)
Branky VM: Hrabovský 4, Sovák.
Sestava: Pobořil L., Bayer, Pop, Skýpala, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Kučera, Straka, Jašíček Solanský, - Geryk, Smékal, Marek, Pobořil P., Škorňa.
Valašskomeziříčtí, v takřka plné sestavě a s elánem získat povinné body, na soupeře vlétli hned od začátku. Přerov přehrávali a bylo jen otázkou času, kdy začnou padat branky. Kombinační fotbal, střelecká pohoda Hrabovského a přesná hlavička Sováka daly už do poločasu jasný směr dalšího vývoje utkání. Ve druhé půli se (až na krátké okamžiky) vše podstatné v dění zápasu odehrávalo na polovině hostů. Jen vychýlená střelecká muška domácích ušetřila Přerov od většího přídělu branek. I tak si soupeř z Hané domů odváží, po zodpovědném výkonu dorostenců U19 Valašského Meziříčí, nepopulárního „bůra“ ve své síti.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Naše jarní herní pohoda pokračuje. Dnes jsme se takřka vyvarovali chyb a zaslouženě zvítězili. I přes pět vstřelených branek musíme najít větší klid v zakončování. Skóre, po vývoji utkání, mělo být mnohem vyšší.“

U17: TJ Valašské Meziříčí - 1. FC Viktorie Přerov 2:1 (1:0)
Sestava: Škorňa, Kelárek, Zahradníček, Žemla, Kandra, Smékal, Kořistka, Palacký, Němec, Vašek, Černoch – Kristýn, Skýpala, Vozák, Hořanský, Vrána.
Herně neuspořádaný zápas mají za sebou valašskomeziříčští dorostenci U17. První poločas nabídl mnoho nepřesností obou týmů. Nepatrně více ze hry měli hosté z Přerova. Branku však po samostatné akci vsítil domácí Smékal. Následně několik „zázračných“ zákroků předvedl, v domácí brance chytající, Škorňa. Na začátku druhé půle přidal Smékal druhý gól a zdálo se, že otěže zápasu dostanou pro další okamžiky do rukou domácí. Bohužel záhy po vstřelené brance se domácí dopustili několika individuálních chyb a umožnili přerovským snížení skóre. Valašské Meziříčí se poté (bohužel) vrátilo k rozhárané hře z prvního dějství. Do konce utkání však, přes mírnou převahu hostů toužících po vyrovnání, již gól nepadl.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Tento domácí zápas se nám herně moc nevydařil. Paradoxně hrajeme venku lépe než doma. Připomněl se nám podzimní zápas v Přerově. Tenkrát jsme byli lepší my a vyhrál Přerov, dnes tomu bylo naopak.“