31.10.2016

Dorostenci VM - všechny body tentokrát zůstaly doma

U19: TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 3:0 (1:0) Branky VM: Hrabovský 3. Sestava: Škorňa, Geryk, Gajdušek, Krajča, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Vrána, Jašíček, Solanský, Bill – Pobořil, Vlček, Smékal, Černý.

U19: TJ Valašské Meziříčí – MFK Havířov 3:0 (1:0)
Branky VM: Hrabovský 3.
Sestava: Škorňa, Geryk, Gajdušek, Krajča, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Vrána, Jašíček, Solanský, Bill – Pobořil, Vlček, Smékal, Černý.Domácí, konečně v plné sestavě, byli rozhodnuti odčinit nezdar z posledního zápasu. Od začátku byl vidět oboustranně aktivní fotbal. Mírně navrch však měli domácí a do poločasu i naklonili skóre na svoji stranu.
Aktivní hra domácích byla k vidění i po přestávce a, i když to podle listiny střelců tak nevypadá, na straně Valašského Meziříčí byla k vidění nápaditá kolektivní hra, do níž se zapojoval celý tým. Gólů v havířovské síti mohlo být i víc, nebýt ukvapených zakončení domácích borců. Potěšující pro valašskomeziříčské je nejen předvedená hra, ale i čisté konto domácího brankáře.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Konečně jsme hráli fotbal, kterým se chceme prezentovat. Aktivní zapojování celé sestavy doplněné rychlými útoky a kvalitní defenzívou. Gólů v soupeřově síti mohlo být více, ale i tak jsme spokojeni. Příští neděli chceme v nastoleném trendu pokračovat.“

U17: TJ Valašské Meziříčí - MFK Havířov 4:1 (2:0)
Branky VM: Vrána, Škorňa, Černoch 2.
Sestava: Hořanský, Kristýn, Kelárek, Vozák, Daniš, Smékal, Němec, Vrána, Vašek, Zahradníček, Škorňa – Kandra, Kořistka, Černoch.
Začátek zápasu domácím vyšel parádně. Když po deseti minutách byl stav 2:0 a hosté nevěděli co hrát, zdálo se, že tento zápas bude pouze otázkou skóre. Valašské Meziříčí začalo hrát „profesorský fotbal“ a zahazovalo šance na zvýšení náskoku.
Po přestávce se obraz hry změnil. Havířov poznal, že domácí hrají příliš bohorovně a několikrát musel excelovat brankář Hořanský. Ani velké šance hostů valašskomeziříčské z letargie neprobudily a tak přišel trest v podobě snížení na 2:1. Havířov se dále tlačil do útoku a domácí pochopili, že pokud chtějí, aby body zůstali doma, musí hrát jinou hru a posunout výsledek dál od hrozící remízy. To se podařilo v posledních minutách, kdy nejprve po rohovém kopu a poté z dorážky upravil střídající Černoch na konečných 4:1.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Na tento zápas musíme rychle zapomenout. Neskutečné podcenění soupeře se nám málem vymstilo. Tohle se nesmí stávat. Naštěstí jsme se na poslední chvíli vzpamatovali a komplikace výsledku nepřipustili.“