Mládež

10.04.2017

Dorostenci VM – Další těžký soupeř za námi

U19: TJ Valašské Meziříčí – FK Nový Jičín 1:0 (0:0) Branka VM: Hrabovský Sestava: Pobořil, Bayer, Geryk, Pop, Skýpala, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Straka, Solanský, Jašíček - Marek, Smékal, Vrána, Hořanský.

U19: TJ Valašské Meziříčí – FK Nový Jičín 1:0 (0:0)
Branka VM: Hrabovský
Sestava: Pobořil, Bayer, Geryk, Pop, Skýpala, Sovák, Gajdoš, Hrabovský, Straka, Solanský, Jašíček - Marek, Smékal, Vrána, Hořanský.Pro domácí „herně nepříjemný“ soupeř zavítal do Valašského Meziříčí k jarním bojům o body do divizní tabulky. Navíc „umělá tráva“ je pro Nový Jičín povrch, na kterém hrají dorostenci své domácí zápasy. Valašskomeziříčtí borci se do dobývání soupeřovy brány pustili od začátku. Hrál se fyzicky náročný fotbal s minimem prostoru pro kombinaci. Hosté hrozili z brejků. Poločas skončil bezbrankovou remízou. Kdo si myslel, že více sil už na stranách domácích není, mýlil se. Druhá půle byla, až na pár minut, tlakem domácích na novojičínskou bránu. Přetížená obrana hostů nechala v jednom ze soubojů hlavičkovat Hrabovského a o vítězství domácích bylo rozhodnuto. Ve zbývajících minutách Valašské Meziříčí nepřipustilo komplikace a s přehledem si pohlídalo výsledek.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Těžký zápas. Na malém hřišti nám chyběla možnost využití našich rychlých útočníků. Soupeř výborně bránil. Byli jsme však lepším týmem a vítězství jsme si zasloužili. “

U17: TJ Valašské Meziříčí - FK Nový Jičín 0:3 (0:1)
Sestava: Hořanský, Kristýn, Kelárek, Vozák, Zahradníček, Žemla, Smékal, Kořistka, Palacký, Vrána, Vašek - Skýpala, Handl, Kandra, Černoch.
Domácí hráči jako by byli ve špatný den na špatném místě. Již v 7. minutě po zbytečné standardní situaci si nerozuměli obránci s gólmanem a hosté lehce skórovali. Další úsek poločasu byl herně neuspořádaný s minimem šancí. Když se, po důrazné promluvě trenérů, ve druhém poločasu Valašské Meziříčí „nadechlo“ k lepšímu výkonu, srazil tým zpět do kolen ležérním přístupem k zákroku domácí brankář a hosté „zadarmo“ vedli již o dvě branky. Domácí se do konce zápasu už nevzpamatovali. Po další individuální chybě uzavřel Nový Jičín skóre zápasu.
Ohlas z valašskomeziříčské šatny: „Tohle se nám nepovedlo. Góly jsme si dali skoro sami. Body jsme soupeři dnes darovali. Herním přístupem jsme si zápas sami prohráli. Pokusíme se rychle zapomenout. Příští týden v Opavě chceme hrát jiný fotbal.“