31.03.2019

Dorostenci Valmezu se skvěle měřili se Zbrojovkou Brno

U 19 vyhrála 3:0, U 17 sice prohrála 2:4, ale oba meziříčské dorosty se skvěle poměřily se silnou Zbrojovkou Brno.

U 19 vyhrála 3:0 po brankách Kadly, Petrů a Vrány. V tabulce je předposlední 15. se čtyřbovou ztrátou na 14. Třinec.

U 17 prohrála 2:4 po brankách Veselého a Vrabce. V tabulce je poslední se třemi body s jednobodovou ztrátou na 15. Blansko.

V sobotu jsme se doma utkali s jedním z nejsilnějších celků soutěže. Podzimní srovnání sil dopadlo v Brně pro hráče Valmezu hodně neslavně a Valaši prohráli 12:0. Od té doby však uplynulo hodně vody a nyní stál proti Zbrojovce úplně jiný tým. Silnější, vyzrálejší.

V zápase obou devatenáctek se Valmez radoval z výhry a porazil Zbrojovku 3:0. My jsme na toto vítězství chtěli navázat a už v páté minutě po výkopu Mirka Vrby se k míči dostal David Veselý. V přímém střetu s brankářem hostí zachoval chladnou hlavu a dokázal ho přelobovat. Domácí vedli do šestnácté minuty, kdy po faulu Tomáše Nevařila sudí nařídil penaltu. Po její úspěšné exekuci stačily Brnu čtyři minuty a zápas dokonale otočilo a my jsme opět doplatili na laciné chyby. Snažili jsme se zůstat v zápase, ale střela Lukáše Melichaříka skončila na břevně branky hostí.

Do druhého poločasu šel na levý útok Lukáš Vrabec a dokázal vstřelit kontaktní branku. Dostal přihrávku do běhu a po levé straně se dostal až do vápna. Brankáře Brna nekompromisně prostřelil. Bohužel kvůli množství změn v sestavě, které byly způsobené zraněními, se nám už souvislý tlak vytvořit nepodařilo a ještě v poslední minutě jsme inkasovali.
Zápas byl tvrdý, bolel a oba týmy si nic nedarovaly.

Když ovšem vezmeme v úvahu, že Zbrojovka disponuje tím nejlepším z téměř půl milionového města a jeho okolí, tak můžeme být i po prohře silně nad věcí. Drželi jsme se soupeřem krok a hráli vyrovnaný zápas. Za týden náš čeká první Sigma a týden po ní Baník Ostrava, takže se určitě nudit nebudeme.

Trenér Michal Vacula, asistent trenéra Zdeněk Němec.