Krajský přebor

11.02.2017

Vsetín i se slovenskou posilou zdolal Novou Dubnici

Fotbalisté Vsetína zdolali v domácím prostředí ve svém druhém přípravném utkání účastníka 4. slovenské ligy Novou Dubnici 2:0 po brankách Jaroše a Fojtů. Utkání komentuje asistent trenéra Pavla Charváta Zdeněk Žáček.

„V dalším přípravném zápase mužstvo FC Vsetín přivítalo na svém hřišti tým MFK Nová Dubnica, která hraje 4. slovenskou ligu. Vsetín začal aktivně a hned v 1. minutě zápasu měl Smilek možnost vstřelení gólu, kterou zhatil hráč hostů vykopnutím míče s prázdné brány. V průběhu prvního poločasu mužstvo hostů postupně přebíralo iniciativu ve středu hřiště. Domácí obrana s brankářem Eliášem řešila s přehledem všechny nebezpečné situace. V průběhu prvního poločasu si ani jedno z mužstev nevypracovalo žádnou vyloženou gólovou příležitost. Do druhého poločasu vystřídalo mužstvo Vsetína čtyři hráče, vyrovnalo hru a začalo být aktivnější před bránou hostí, kterou vyjádřil Jaroš v 56. minutě po rychlém protiútoku krásnou střelou z 18 metrů do levého horního rohu. Zásluhou obou týmů se hrál i nadále rychlý kombinační fotbal a v 64. minutě domácí brankář Eliáš ukázal své kvality a vyrazil těžkou střelu z šestnáctky nad břevno. V 73. minutě Hořelica po rychlé kombinaci s Mydlářem zakončil tvrdou střelou těsně vedle pravého horního rohu branky. V 82. minutě se Vsetínu podařilo vstřelit druhý gól po přesném centru slovenské posily Marcela Ondráše na Radka Fojtů, který dorážel do prázdné branky. To už byl Vsetín lepším mužstvem. V 84. minutě po centru Hořelici mohl přidat třetí branku Jaroš, který střelou z malého vápna trefil jen náruč brankáře hostů. Ten se ještě jednou vyznamenal, když v 89. minutě chytil Hořelicovi penaltu, která byla nařízena za ruku hostujícího obránce.“