Krajský přebor

24.02.2016

Vigantice s Hartmanem a Uribem podlehly vysoko Čeladné

Vigantice sehrály dnes přípravný zápas ve Vratimově s vedoucím celkem 1. A třídy Moravskoslezského kraje, Čeladnou. Prohrály vysoko 2:6. Novým testovaným hráčem je David Hartman z Prostřední Bečvy, který kdysi již v dresu Modré Hvězdy působil a ze zkoušky na Slovensku se vrátil Mexičan Pablo Uribe.

Čeladná - Vigantice 6:2

Branky Vigantic: vlastní, Zbyněk Paleček.

"Čeladná je aspirant postupu do krajského přeboru a proti nám to ukázala. Její rychlý fotbal na málo doteků na nás platil. My jsme zaspali úvod a v desáté minutě jsme prohrávali 0:2. Jednou jme dostali hezkou branku na hraně ofsajdu a u druhé jsme nepokryli na 18 metrech volného hráče. Výsledek je pro nás katastrofální, ale vidím pozitivum v tom, že jsme měli v sestavě sedm dorostenců, kterým chceme dávat šanci a také to, že si všichni uvědomili, že náš chodící fotbal do současného světa nepatří. Čím dříve si to uvědomíme, tím to s námi bude lepší. Nelze, abychom v zápase měli dobrou pětiminutovku a pak patnáct minut totálně vypadli z role. Dnes jsme zkoušeli Davida Hartmana z Prostřední Bečvy. Přišel bez tréninku a byl hozen do vody. Párkrát ukázal dobou hru tělem, ale některé návyky ze soutěže, kterou hraje, budeme muset odbourat. Bude u nás dalších 14 dní a uvidíme. Působil nervózně, ale to je logické, šanci dostal ve druhém poločase. Ze zkoušky z třetiligové Slovenské Handlové se vrátil Pablo Uribe a také nastoupil, zatím nevíme, jak to s ním bude. jeho působení na Slovensku jsme neprobírali," řekl trenér Vigantic Radomír Dian.