Krajský přebor

12.02.2017

Vigantice porazily Hlubinu, trefila se vyhlédnutá posila Macíček

UT v Novém Jičíně hostila přípravné utkání mezi Viganticemi a Unií Hlubina, kterou trénuje bývalý kouč Modré hvězdy Radek Malina. Svěřenci Pavla Šturaly vyhráli těsně 2:1. Jednu z branek dal Marek Macíček, jehož přesun z Hutiska je na spadnutí.

První branku Vigantic dal Zbyněk Ondřej. Vigantice jsou na dobré cestě při jednání s jedním z kvalitních útočníků mimo náš region a po operaci začal s tréninkem Radim Kučera. "Kučis bude hrát doma se Znojmem v pátek, takže pro nás je to dobré z hlediska termínů," říká trenér Vigantic Pavel Šturala a k prvnímu přípravnému zápasu Modré hvězdy dodal: "Mohl jsem i s dorostenci postavit do zápasu dvě jedenáctky. V prvním poločase jsme nastoupili ve složení, které se podobalo tomu podzimního. Ve druhém jsme to hodně prostřídali mladými hráči. Dnes jsme se nechtěli hnát do kombinace. Chtěl jsem, aby kluci byli na míči, eliminovali pohybem důrazný a rychlý fotbal Hlubiny, což nám ze začátku dělalo problémy. V prvním poločase byly šance na obou stranách. My jsme šli do vedení po přímém kopu Vojty Vičana, kdy se hlavou trefil Zbyněk Ondřej. Ve druhém poločase jsme se již tolik nedostávali do dobrých možností, přesto po rohu Honzy Streita se trefil Marek Macíček. V závěru měla Hlubina tlak, to jsme již měli na hřišti takřka kompletně dorosteneckou sestavu a pro brankáře Josefa Slováka to byl dobrý test."

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté Vigantic 25. února ve Valašském Meziříčí s týmem Podlesí.