Krajský přebor

26.03.2016

Vidče otočilo generálku s Viganticemi ve druhém poločase

I když vedly Vigantice v posledním přípravném zápase v Rožnově po prvním poločase nad Vidčí 2:0, nakonec odešly poraženy. Svěřenci Radomíra Diana druhý poločas nezvládli, naopak Vidče pod vedením Petra Urbana dalo tři branky a připsalo si povzbuzující výhru.

Vigantice - Vidče 2:3 (2:0)

Branky: David Kučera, David Bolcek - Pavel Drda, Dalibor Nerad, Lukáš Vala.

"Poprvé se nám po dlouhé době podařilo zahrát první poločas s nulou vzadu. S výkonem v prvním poločasu jsem spokojený. Kluci si vyzkoušeli některé nové věci a plnili dobře stanovené pokyny. My jsem vedli 2:0, soupeře do šancí nepouštěli a sami jsem mohli ještě přidat třetí branku. Do 60. minuty byl náš výkon slušný. Pak jsme to prostřídali, možná přišla únava některých hráčů. Opět jsme udělali zbytečné chyby a soupeř je potrestal. Kádr pro jaro vypadá hotový. Otazník visí nad působením Chumchala. Pro start jara nemůžeme počítat se zraněným Streitem, na celé jaro s Radimem Kučerou. Budeme hrát s výlučně kmenovými hráči Vigantic. Až se dostaneme do fáze, kdy si nebudeme tím největším soupeřem my sami, půjde naše hra i s větší koncentrací nahoru. Musíme se vyvarovat triviálních chyb," řekl k utkání trenér Vigantic Radomír Dian.

"Chyběli nám dnes tři zkušení hráči Kramoliš, Dobeš a Stodůlka, a tak jsem nemohl vyzkoušet možnou základní sestavu pro jaro. Chtěl jsem vidět Martina Dobeše v akci, protože na stoperu má Vladimír Urban disciplinární trest. Škoda zranění posily Dana Fojtáška. Budeme tak v útoku spoléhat na dvojici Kramoliš. Maceček. Lukáš Vala se posouvá do zálohy. My jsme prohrávali 1:0, ale měli jsme šance, jak to srovnat. Pak přišla penalta. Ve druhém poločase to byl otevřený fotbal s mnoha šancemi na obou stranách a já jsem rád, že to kluci otočili. Po zápasech, kdy jsme nepřesvědčili s týmu z nižších soutěží, mne tato výhra těší," dodal pohled Vidče trenér Petr Urban.