Krajský přebor

16.09.2016

Rožnov pozměnil realizační tým, na hřiště se vrátil trenér Náměstek - dobrý výkon v Chropyni zatím k bodům nevedl

Chropyně - Rožnov 2:1 (2:0). Fotbalisté Rožnova si nechtějí připustit, že by jejich tým upadl do velké krize, která by vyústila v trvalý pobyt na dně tabulky. Proto z Hutiska zpět přestoupil a ihned v základní sestavě na postu středního záložníka nastoupil trenér Milan Náměstek. Roli asistentů a poradců hlavního trenéra zaujali Zdeněk Vokáč starší a Radek Malina.

Trenér Milan Náměstek chtěl udělat i změnu na brankářském postu a po dohodě dnes nastoupil právě jeden z asistentů Radek Malina na první poločas. Do toho druhého ho vystřídal Michal Barabáš.

Rožnov inkasoval hned v 5. minutě, kdy Malina vyrazil nešťastně centrovaný míč přímo na hlavu Pospíšila a Chropyně brzy vedla. Ve 26. minutě vyrazil Malina tvrdou střelu a po závaru před hostující brankou se prosadil nejlepší střelec domácích Berky. "První poločas byl bojem mezi šestnáctkami. My jsme si brankovou příležitost nevytvořili," dodal k prvnímu poločasu vedoucí mužstva Rožnova Jakub Strkač.

Velký boj pokračoval i po přestávce. V 62. minutě si Rožnov vytvořil dvojitou šanci. Nejprve po perfektním centru Martina Zetochy na jeho bratra Filipa se druhý jmenovaný snažil hlavou zakončit, ale i díky zapadajícímu slunci trefil jen brankáře. Z následného rohu nechybělo moc ke snížení Lukáš Maléřovi. V 75. minutě zachránil hosty od třetí pohromy obránce Dvořák, který vykopával míč z brankové čáry za již překonaným Barabášem. V 78. minutě po odraženém míči na hranici pokutového území zahráli hosté dobrou kombinaci na jejímž konci bylo zkušené technické zakončení Náměstka. I když se Rožnov dostal na kontakt, další šanci na možné vyrovnání si nevytvořil. "I druhý poločas se hrál ve velkém nasazení. Za obrovskou bojovnost a herní produkci jsme si ten bod zasloužili. I když ho nemáme, tak jsme snad všem pochybovačům ukázali, že nejsme v takové krizi, jak nám přisuzovali. Body snad brzy brzy zase přijdou," dodal Jakub Strkač.

Rožnov: Malina (46. Barabáš) - Dvořák, Karban, Lukáš Maléř, Melichařík - Fuksa, Náměstek (88. Urban). Bolcek, Filip Zetocha - Růčka (52. Seidl), Martin Zetocha (68. Kolařík). Trenér Milan Náměstek.