Krajský přebor

11.09.2016

Opět ve starých kolejích - Vsetín padl v Bystřici pod Hostýnem

Bystřice pod Hostýnem - Vsetín 2:1 (1:0) Branky: 45. Kašík, 68. Zapletal - 77. Tureček. Vsetínu nezahrál střed zálohy a prohrál v Bystřici pod Hostýnem.

Bystřice pod Hostýnem - Vsetín 2:1 (1:0)

V dalším kole krajského přeboru zajížděli tentokrát Vsetínští na horkou půdu do Bystřice pod Hostýnem, odkud se body tak snadno nevozí. Od posledního utkání, ve kterém Valaši vysoko zvítězili, už uplynulo několik let, a tak byla skupinka vsetínských příznivců právem zvědava, jak si hráči povedou v tomto souboji.

Do utkání nastoupila standartní sestava, a to zejména díky obětavému masérovi Hermanovi, který dal v průběhu týdne opory mužstva do naprostého pořádku. Tým jako celek však tentokrát hodně zklamal a přenechal všechny tři body domácím.
Úvod střetnutí byl vcelku vyrovnaný a odvíjel se především ve středu pole. Do první šance se dostali domácí v 6. minutě, kdy po střelách Drápala a Šipky musel efektivními zákroky zachraňovat brankář Eliáš. Hosté poprvé zahrozili až ve 25. minutě, kdy měli obrovskou možnost skórovat. Středem hrací plochy postupoval zcela sám Prešnajder, obešel i brankáře, avšak v rozhodujícím momentě naprosto selhal a míč si ukopl. Jak se později ukázalo, jednalo se zřejmě o klíčový okamžik dalšího vývoje. O dvě minuty později zahrávali domácí trestný kop, který Eliáš konečky prstů bravurně vyrazil na roh. Bystřičtí, když viděli, že hosté jsou ve předu prakticky neškodní, čím dál více se osmělovali a doráželi na vsetínskou svatyni. Důkazem toho byla 35. minuta, kdy vyslal na vsetínskou branku dalekonosnou střelu Lapčík, a ta orazítkovala tyč. Když už se zdálo, že do kabin odejdou mužstva za nerozhodného stavu, podnikli domácí rychlý útok na jehož konci byl Kušík a přízemní ranou poslal svůj celek do vedení.
Druhou půli začali aktivněji domácí a přitlačili hosty na vlastní polovinu. V mužstvu Vsetína se nenašel nikdo, kdo by zavelel k nátlakové hře a nápor Bystřice eliminoval. Obrana se zbytečně rychle zbavovala míčů a navíc měla i několik okének, záloha, zejména její střed, daleko zaostával za výkonem z posledního utkání a útok prakticky neexistoval. Pohyb hráčů byl statický a přihrávky ve většině případů končily buď v zámezí, anebo na kopačkách domácích hráčů. Ve hře chyběl zejména moment překvapení. A tak není divu, že zahrozili domácí. V 67. minutě unikl po pravé straně Ondroušek, na jehož centr naběhl do malého pokutového území Zapletal a střelou po zemi vsítil druhý gól. Je nutno říct že zasloužený, neboť hosté hráli ve velkém útlumu. Teprve po obdržené brance s vědomím, že nemají co ztratit, se stále více osmělovali a konečně začali hrát fotbal. Útoky podnikali především po pravé straně, kde zejména Mydlář sváděl většinu osobních soubojů, často úspěšných a snažil se zásobovat útočníky přesnými míči. V 75. minutě po závaru v pokutovém území domácích se dostal k míči Hořelica a v dobré pozici nastřelil pouze jednoho z obránců. Vsetínští se však přece jen dočkali. Běžela 78. minuta hry, kdy zprava naběhl nebojácně do pokutového území Tureček a přízemní střelou vsítil kontaktní gól. Domácí znervózněli a začali se bát o výsledek. Zvýšené úsilí hostů však k ničemu nevedlo, neboť další brankové příležitosti si již nevytvořili a domácí taktickou hrou své těsné vítězství uhájili.

Vsetín: Eliáš – Tureček, Dulík, Maček, Nahodil (85. Smilek) – Mydlář, Jaroš,
Amrich, Surovec – Hořelica, Prešnajder (71. Kovács). Trenér Pavel Charvát.

"Předvedli jsme dnes unavený výkon. Vůbec nám nezahrál střed zálohy. Soupeř tam využíval prostory a dal dvě branky. Tam se rozhodoval zápas. Sice jsme snížili, ale bez kvality ve středu pole jsme ten zápas dnes nemohli vyhrát," zhodnotil zápas trenér Vsetína Pavel Charvát.