Krajský přebor

02.04.2017

Jiří Kořínek komentuje utkání Vsetín - Štítná

Soupeře srazili na kolena až ve druhé půli FK Vsetín z.s. – TJ Štítná 2 : 0 ( 0 : 0) Ani ve svém druhém vystoupení na domácí půdě Vsetínští nezaváhali a připsali si další tři body. Zlepšenou hrou ve druhé půli zdolali soupeře, který se po většinu zápasu jen bránil a vyrážel pouze do ojedinělých protiútoků.

Soupeře srazili na kolena až ve druhé půli
FK Vsetín z.s. – TJ Štítná
2 : 0 ( 0 : 0)

Domácí začali utkání ve svižném tempu a hned ve 2. minutě vyslal na branku hostů střelu ze střední vzdálenosti Ondráš, kterou však brankář Vaculík bez větších problémů kryl. Poté se hra přelévala z jedné strany na druhou, ovšem ani jeden ze soupeřů nedokázal ohrozit branku protivníka. Až v 19. minutě napřáhl z hranice velkého čtverce domácí Prešnajder, ale gólmana hostů nepřekonal. V této fázi souboje se hra odvíjela především ve středu pole bez jakéhokoliv náznaku brankové příležitosti. Ve 26. minutě postupoval středem hřiště vsetínský Prešnajder, vpravo uvolnil Mydláře, jenž vnikl do trestného území Štítné, ale ve střelecké příležitosti selhal. Od této chvíle se hra domácím příliš nedařila, přihrávky často končily na kopačkách hostů a sourodých akcí bylo jako šafránu. Ve 32. minutě zahrával trestný kop vsetínský Amrich, který mířil do pokutového území na Matůše, ovšem hráč se špatně orientoval a střelu z otočky nezvládl. To byla jedna z mála šancí vyprodukovaných domácím týmem, jemuž chyběl pohyb a chuť se porvat s obranou hostů. Vázla kombinace především v záložní řadě, v níž zaujal vitalitou a chutí do hry jen Surovec. U svých spoluhráčů ale nenašel pochopení. Útok byl celkem bezradný, a tak není divu, že týmy odcházely do šaten za nerozhodného stavu, který vyhovoval především hostům.

O přestávce zřejmě bylo v domácí šatně zemětřesení, neboť do druhé půle vlétl na plochu úplně jiný tým. Je sice pravdou, že přibližně úvodních pět minut patřilo Štítné, kdy zejména průnik Šimoníka středem pole byl velmi nebezpečný a Valachy zachránilo od inkasování pouze jeho uklouznutí a následná ruka. Toto varování domácí vyburcovalo k větší aktivitě a konečně začali předvádět hru, na kterou je domácí fanoušek v poslední době zvyklý. V 54. minutě zahrával rohový kop Amrich, nabíhající Ondráš ale halfvolejem branku vysoko přestřelil. V 59. minutě se již domácí hráči a s nimi i diváci radovali. Prešnajder založil rychlý útok, na pravé straně vysunul Hořelicu, jehož přesná přihrávka našla Surovce, a ten přízemní křižnou střelou otevřel skóre. V 66. minutě zahrával rohový kop střídající Jaroš, na který naběhl Matůš a dělovkou bez přípravy mířil těsně nad. Krušná chvíle pro domácí se zrodila v 76. min., kdy byl po druhé žluté kartě vyloučen Hořelica. Domácí však nikterak handicapovaní pokračovali v nátlakové hře, která přinesla zasloužené ovoce v 80. minutě hry. Přesná příhra Jaroše směřovala na nabíhajícího Surovce, který svůj velmi dobrý výkon okořenil nádherným druhým gólem, kdy po technicky zvládnutém a přesném obloučku přehodil vybíhajícího brankáře Vaculíka. V závěru střetnutí měl ještě ideální možnost ke skórování Matůš, jehož hlavička po centru Jaroše skončila jen pár centimetrů vedle levé tyče. Zlepšený výkon ve druhém poločase přinesl úspěch v podobě tříbodového zisku a stíhací jízda vsetínského celku na vedoucí týmy soutěže pokračuje.