Krajský přebor

16.04.2017

Jiří Kořínek komentuje utkání Vsetín - Kelč

Doma zatím stoprocentní FK Vsetín z. s. – TJ Kelč 5 : 0 ( 2 : 0) Po nevydařeném duelu ve Viganticích si hráči Vsetína smlsli na snaživém celku Kelče, který domácím nekladl příliš velký odpor. Za celých devadesát minut vážněji neohrozil vsetínskou branku a domácí tak v klidu dokráčeli k snadnému a přesvědčivému vítězství.

Doma zatím stoprocentní
FK Vsetín z. s. – TJ Kelč
5 : 0 ( 2 : 0)

Úvodní minuty zápasu přinesly celkem vyrovnanou partii. Hostující hráči se snažili dlouhými nákopy na Šindelka ohrozit domácí obranu, která však záměr soupeře brzy odhalila. Postupem času začali domácí získávat střed hřiště a svého soupeře tlačili před vlastní šestnáctku. V 11. minutě zahrávali Vsetínští trestný kop z poza hranice velkého čtverce, ovšem střela skončila ve zdi. Po tomto momentu následovala oboustranně hluchá pasáž a divák se nudil. Domácí sice byli častěji na míči, avšak si nedovedli vytvořit slibnou příležitost. Ve 20. minutě nabídli Vsetínští soupeři možnost ke skórování, kdy Mydlář zahrál špatnou malou domů a poslal do brejku Machače, jež sám postupoval na Eliáše. Ten jeho střelu vyrazil pouze před sebe, dorážku Machač nezvládl a poslal míč do zázemí. Od této chvíle domácí produkovali neslanou nemastnou kopanou, která se projevovala především statickou hrou a minimem přesných přihrávek. Vše se změnilo úderem 30. minuty hry, kdy rychlonohý Mydlář svou chybu napravil. Řítil se po levé straně, míč zatáhl až téměř na brankovou čáru a přesnou střelou z ostrého úhlu vsítil vedoucí gól. Ve 33. minutě opět aktivní Mydlář naservíroval míč do vyložené pozice na hlavu Fojtů, který svou možnost promarnil. O minutu později se však zaskvěl krásnou přihrávkou na nabíhajícího Surovce, jenž technickým obloučkem přehodil vybíhajícího brankáře Kizu a zajistil svému mužstvu dvoubrankové vedení. Ke konci první půle převaha Vsetína gradovala a soupeř byl rád, když píšťalka hlavního rozhodčího ukončila první poločas.

Ihned po nástupu do druhé půle unikl po levé straně Surovec, velmi pěkným centrem našel v pokutovém území Hořelicu, jemuž k úspěšnému zakončení chybělo pár centimetrů. V 53. minutě byl již Hořelica úspěšný. Po kolmé přihrávce od Matůše postupoval zcela sám na branku hostů, vybíhajícímu gólmanovi udělal kličku a pohodlně zavěsil do opuštěné svatyně potřetí. V 61. minutě se blýskl střelou z trestného kopu Ondráš, se kterou měl Kiza plné ruce práce a míč efektním zákrokem vyrazil do bezpečí. V této pasáži si již domácí dělali se svým protivníkem co chtěli a Kelčané se soustředili pouze na odkopávaní míčů. V 75. minutě se probil středem Hořelica, vnikl do pokutového území hostů, zpětnou přihrávkou vtipně uvolnil Matůše, který krásnou přízemní střelou bez přípravy nedal Kizovy sebemenší šanci míč chytit. V 82. minutě si vytvořili hosté snad jedinou šanci ve druhém poločase, kdy po rohovém kopu vystřelil Hlavica, ale Eliáš v brance domácích mu radost z dosažení gólu překazil. To už se v domácím celku objevila postupně celá řada náhradníků, poslední z nich Dobeš se vůbec poprvé dostal k míči a v 88. minutě pěknou ranou vsítil pátý úspěch domácích. A tak se zrodilo další vysoké vítězství Vsetína, které však v žádném případě nelze přeceňovat, neboť soupeř ze samého konce tabulky sílu vsetínského mužstva dostatečně neprověřil.