Jiří Kořínek komentuje utkání Vsetín - Fryšták

Hra kočky s myší FK Vsetín z.s. – FC Fryšták 5:0 (3:0)

Hra kočky s myší
FK Vsetín z.s. – FC Fryšták
5:0 (3:0)Úvodní premiéra jara se vsetínským vydařila. Na svém stadiónu v Tyršově ulici se na vítězství ani příliš nenadřeli a svého soka rozstříleli téměř rozdílem dvou tříd. Nebýt několika promarnění jasných tutovek, mohl soupeř odjíždět s daleko vyšší porážkou.

Od začátku utkání měli domácí hru pevně ve své moci. Již ve 2. minutě se ocitl v dobré střelecké příležitosti Prešnajder, ale v posledním okamžiku jeho střelu zblokoval na roh Gřešák. O minutu později se ale domácí hráči a s nimi i hrstka fanoušků radovala. Po levé straně unikl svému pronásledovateli Surovec a svůj výpad zakončil první brankou. Vsetínští ovládli hrací plochu a neustále hostující obraně zle zatápěli. Ovšem chyběla koncovka. Ve 20. minutě předvedl vtipnou akci Matůš, na jehož centr naskočil Ondráš, nová posila ve valašském týmu, který hezkou hlavičkou jen těsně minul cíl. Ve 28.min. zahrával trestný kop ze střední vzdálenosti Amrich, míč načechral do velkého trestného území na Hořelicu, jenž hezky sklepl na Matůše, a ten se nemýlil. V této fázi hry nevěděli hosté kam dříve skočit a osvobozovali se jen za cenu dlouhých odkopů. Vsetínští hráli v pohodě, dobře pracovala záloha, která zásobovala dvojici útočníků přesnými přihrávkami. Ve 41. minutě exekutor trestných kopů Amrich opětovně nakopl míč do šestnáctky, kde již zdánlivě ztracený balón doběhl Hořelica a z úrovně brankové čáry za přispění hostujícího brankáře Mikela ho dopravil do sítě.

Ve druhé půli patřilo přibližně prvních pět minut hráčům Fryštáku, kteří se snažili s nepříznivým stavem něco provést. Vsetínští spokojeni s vývojem zápasu se nikde nehnali a hru jasně kontrolovali. Je však nutno připomenout, že tato pasáž patřila ze strany domácích k nejslabším a chvílemi se hře svého protivníka přizpůsobili. Od 60. minuty však zařadili vyšší rychlost a opět soupeře zatlačili do těžké defenzívy. Hráči byli plni pohybu a předváděli líbivou kopanou. Soupeře vyučovali zejména v jednoduchosti a přímém tahu na branku. V 62. minutě vyslal krásný dlouhý pas Ondráš na vysunutého Prešnajdra, který se lehce protáhl kolem Bednaříka a vyběhnuvšímu gólmanovi nedal sebemenší šanci zabránit čtvrté trefě. V 76. minutě předvedli Vsetínští snad nejhezčí akci utkání, kdy příhrami na jeden dotek se dostali na úroveň velkého čtverce, kde míč doputoval až k Hořelicovi, za jehož dělovkou se brankář Mikel pouze ohlédl. Poslední desetiminutovku lze nazvat plejádou promarněných šancí domácích. V 86. minutě se před malým pokutovým územím ocitl Fojtů, avšak ve vyložené pozici hlavou přestřelil. O minutu později opět velmi hezká akce domácích, kdy střelu Surovce vyrazil Mikel ke kopačkám Fojtů, jenž míč do branky dopravit nedokázal. Ke konci zápasu se ve dvou více než stoprocentních situacích ocitl Surovec, který ale své možnosti trestuhodně zahodil.

Domácí celek odevzdaný soupeř příliš neprověřil. Brankář Eliáš byl téměř úplně bez práce, nebýt dvou rohových kopů hostů, by si za celé utkání na míč nesáhl. Obrana pracovala naprosto bezchybně, o záloze již řeč byla a duo útočníků svou povinnost – vstřelení branek - jednoznačně splnila. Vsetínští prokázali, že náročná zimní příprava by měla přinést své ovoce.