Krajský přebor

28.08.2016

Jiří Kořínek komentuje utkání Kelč - Vsetín

Dva body po fotbalovém odvaru TJ Kelč – FK Vsetín, z.s. 1 : 1 ( 0 : 1) na p.k. 1 : 2

Dva body po fotbalovém odvaru
TJ Kelč – FK Vsetín, z.s.
1 : 1 ( 0 : 1) na p.k. 1 : 2

K dalšímu utkání zajížděli Vsetínští na půdu soupeře, který se po roce vrátil z 1. A třídy zpět do krajského přeboru. Konfrontace měla dopadnout ve prospěch hostů, kteří byli v utkání vysokým favoritem. Průběh zápasu však jednoznačný vůbec nebyl a zejména ve druhé půli domácí Vsetínu zle zatápěli. Ten nakonec vyhrál až na pokutové kopy, které v desáté sérii rozhodl Nahodil.
Střetnutí začalo oboustranným oťukáváním a mužstva navzájem čekala, s čím ten druhý vyrukuje do boje. Jako první se osmělili domácí, kteří v 7. minutě zahrávali rohový kop, po němž vystřelil Minář, avšak Eliáš bez problému jeho nepříliš silný projektil zlikvidoval. Hosté se poprvé dostali na dostřel v 11. minutě, kdy hlavičku Nahodila zneškodnil na brankové čáře brankář Kiza. V 18. minutě postupoval středem hrací plochy neohroženě vsetínský Prešnajder, před pokutovým územím velmi vtipně uvolnil Hořelicu, jehož přízemní střelu Kiza vyrazil před sebe, ale na dorážku tohoto hráče již reagovat nestačil. Hosté poté měli optickou převahu, která se projevila především ve středu pole. Ta však přibližně po deseti minutách skončila. Následně se prakticky dlouhé minuty na hrací ploše nic podstatného nedělo. Hra se odvíjela především mezi oběma šestnáctkami se spousty nepřesnostmi. Žádný z hráčů, pohybujících se na hrací ploše, nevymyslel nic kloudného, co by stálo za zaznamenání. Až ve 41. Minutě oživil dění na hřišti domácí Kapusta, který po centru Mináře hlavičkou těsně přestřelil.
Druhé dějství začali aktivněji domácí, brankovou příležitost si však nevytvořili. V 50. minutě se odhodlal ke střele ze střední vzdálenosti Machač, míč přistál několik centimetrů nad Eliášovou svatyní. Od tohoto okamžiku převaha domácích začala nabývat stále více na intenzitě a hrálo se převážně na polovině hostů. Ti se stáhli do hluboké defenzívy a nechávali svému soupeři zcela nepochopitelně dostatek prostoru k tomu, aby mohl před jejich pokutovým územím manévrovat tak, jak chtěl. V 60. minutě se pokusil ztéci hostující branku z hranice pokutového území Kulich, Eliáš byl však na místě. V 63. minutě ale již kapituloval. Proti hlavičce Škorni z bezprostřední blízkosti byl naprosto bezmocný. Hosté si svým výkonem o branku přímo koledovali. Jejich pohyb a rozehrávka byly přímo žalostné, kombinace veškerá žádná a o střelbě ani nemluvě. Jedinou kloudnou akci předvedli až v 84. minutě, kdy Amrich ideálně kolmou přihrávkou vyslal do gólové příležitosti Fojtů, který však nastřelil pouze domácího brankáře. A tak přišly na řadu pokutové kopy, ve kterých byli úspěšnější Vsetínští. Získali sice dva body, ovšem předvedenou hrou zejména po obrátce totálně zklamali.