IV. třída

28.05.2017

Študlov v Lužné obstál

V. Polanka B – Študlov 2:0 (2:0) Hosté v Lužné potvrdili kvalitní jarní formu a celých devadesát minut bojovali a dřeli. Čisté konto ale udrželi jen patnáct minut, hlavičkou se prosadil Jan Filgas.

V. Polanka B – Študlov 2:0 (2:0)
Hosté v Lužné potvrdili kvalitní jarní formu a celých devadesát minut bojovali a dřeli. Čisté konto ale udrželi jen patnáct minut, hlavičkou se prosadil Jan Filgas. Stejný hráč mohl náskok zvýšit, ale hostující brankář jeho střelu vyrazil, dorážka už zamířila nad branku. Krátce před poločasem mohli po chybě domácí obrany hosté vyrovnat, ale jejich útočník ve vyložené šanci fatálně selhal, sám před brankou přestřelil. A opět platilo nedáš – dostaneš, po faulu na Pavla Matyáše jsme vzápětí kopali penaltu, kterou sám faulovaný s přehledem proměnil. Po změně stran jsme dokázali Študlov přitlačit na jejich polovinu, výsledkem ale byla pouze tyčka Jana Filgase a také břevno po hlavičce Pavla Matyáše. Hosté podnikali brejky, jeden z nich mohl skončit gólem, skvěle ale zasáhl brankář Šimon Srba.
„V parném dopoledni jsme už pak dokázali ojedinělé útoky uhlídat, obranu hostů permanentně zaměstnával po zranění se navrátivší Petr Matyáš. Branka už nepadla. Naše vítězství bylo zasloužené, ale hostující hráči zaslouží ocenit za bojovnost a fair play přístup, nehrálo se nijak tvrdě. K dobré úrovni zápasu přispěl svým výkonem i rozhodčí Rýdel,“ okomentoval utkání Štefan Kasančík z realizačního týmu polanské rezervy.
Branky: 14. Jan Filgas, 45. Pavel Matyáš.