IV. třída

17.10.2018

Fotbalová Loučka žije a předvedla one man show Patrika Hrušky

Střídající hráč Loučky Patrik Hruška dal málo vídaných pět branek jako střídající hráč ve druhém poločase utkání IV. třídy okresu Vsetín do sítě Krhové B a jeho tým vyhrál 2:6.

Střídající hráč Loučky Patrik Hruška dal málo vídaných pět branek jako střídající hráč ve druhém poločase utkání IV. třídy okresu Vsetín do sítě Krhové B a jeho tým vyhrál 2:6.Domácí vedli po brance svého střelce Radka Grygaříka 1:0 až do 61. minuty. To byl na hřišti střídající Hruška dvě minuty, kdy začal jeho neuvěřitelný koncert. Během patnácti minut dal pět branek a bylo vymalováno. Tento neskutečný střelecký počin se zapíše zlatým písmem do dějin valašské kopané.
„První branku jsem dal po chybě brankáře, kdy neudržel balon, doběhl jsem a zakončil. Druhou branku jsem dal tak, že obránce si nepohlídal aut, obehrál jsem ho a zakončil. U třetí branky jsem se prosadil hlavou k tyči, stejně jako v případě čtvrté trefy. Pátou branku jsem dal střelou ze šestnáctky. Po takovém střeleckém zápisu pozvu spoluhráče ke mně na párty a grilovačku,“ říká ostrostřelec Patrik Hruška, jehož rychlý střelecký zápas je hodně ojedinělý.
Hruška hrával v minulosti za Kelč, Police, Byninu, Kladeruby a nyní přešel do obnoveného týmu Loučky. V loňské sezoně byl střeleckou stálicí Kladeruby, kdy defenzivní pojetí hry svého týmu mnohokrát dokázal přetavit sám ve vítěznou branku. Nyní mu v nové sezoně změna dresu ještě více svědčí.
Loučka se vrátila po roční pauze, kdy se pro nedostatek hráčů odhlásila z III. třídy, vrátila na fotbalovou mapu a začíná odspodu. Tým by chtěl oprášit zašlou slávu, kdy se v Loučce dlouhé roky hrávala 1. B třída.
„Po mém nevydařeném angažmá v Podlesí, kde se mi nedařilo, a měl jsem nějaké zranění, jsme se rozhodli obnovit mužský fotbal v Loučce. Rozhodl jsem se kluky svolat a dát to dohromady. Když jsem přišel na výbor klubu s tím, že dám kluky do kupy, že mám patnáct hráčů, tak se na to moc netvářili. Nakonec se to podařilo a jsem za to rád. Dotáhl jsem do týmu dobré kluky. Vrátil se nám Patrik Hruška z Kladerub, koupili jsme dobré hráče z Poličné. Do budoucna plánujeme čtyři zimní posily. Mluvili jsme s kanonýrem Branek Kovářem, s Roupcem z Poličné, s Česlou z Polic a poslední jméno bychom neradi zveřejňovali. Chtěli bychom do Loučky vrátit 1. B třídu. Přes zimu nás čeká čtyřdenní soustředění a tři až čtyři přípravná utkání,“ říká hrající trenér Loučky Daniel Borák, který stojí za obnovením týmu, v kterém tak zazářil právě navrátilec Patrik Hruška.
„Od začátku jsme soupeře přehrávali. Oni dali jedinou branku z brejku. První poločas nám nevycházely standardní situace a neproměnili jsme snad 25 šancí. Ve druhém poločase jsme to prostřídali. Dostali jsme od soupeře hodně prostoru v obraně. Vytvořili jsme si šance a dali góly,“ vrací se ještě k hodnocení vítězství Loučky nad Krhovou B 6:2 pětigólový střelec Patrik Hruška.