IV. třída

28.10.2016

Favorizovaná Valašská Polanka B se v Ratiboři docela zapotila

Ratiboř B – Val. Polanka 0:1 (0:1) Domácí rezerva docela potrápila hostujícího favorita.

Ratiboř B – Val. Polanka 0:1 (0:1)
Domácí rezerva docela potrápila hostujícího favorita.
„Když jsme viděli, v kolika lidech hosté přijeli, a nás sedělo před zápasem osm, měli jsme z toho docela vítr (hosté měli na soupisce do utkání plný možný počet 18 hráčů, pozn. aut.).
Hosté měli dobrý úvod a po pěkném obstřelu z přímého kopu šli do vedení. Pak bylo asi rozhodující, že jsme ze tří šancí nevytěžili vyrovnání. I hosté ukazovali svoji oprávněnou kvalitu a podržel nás brankář Procházka. Byl to na poměry nejnižší soutěže velmi kvalitní zápas a myslím si, že jsme soupeře docela potrápili,“ řekl k utkání hráč domácích Michal Mrlina.
„Domácí tým potvrdil, že v horní části není náhodou. Úvodních patnáct minut se zdálo, že budeme mít zápas absolutně pod kontrolou, ale pak se hra postupně vyrovnávala. Bohužel jsme z počátečního tlaku dali jenom jedinou branku, kdy se z přímého kopu trefil Martin Filgas, další tři šance zůstaly nevyužity. Dvakrát byl sám před brankou Michal Zukal, pokaždé ho zradilo zpracování. Domácí Ratiboř začala zlobit kolem dvacáté minuty, především výborný Adam Jakubík zaměstnával celou naši obranu.
Ve druhém poločase měly šance oba týmy, domácí nedali dvě tutovky, které jim vynikajícími zákroky zmařil náš brankář Jakub Ondra. Nebýt jeho, tak jsme dneska asi nevyhráli. Nadstandardní výkony v našem týmu podali také Juřica a Hromada.
Ratiboř dvacet minut vystřídala svého nejlepšího hráče Jakubíka a od té doby jsme byli zase aktivnější my, ofenzivní síla domácích v tu chvíli klesla na minimum. Zápas jsme mohli rozhodnout, bohužel jsme šance nedali. Po závěrečném hvizdu velmi dobře pískajícího sudího Dospěla se nám docela ulevilo,“ komentoval průběh utkání hráč polanské rezervy Jan Filgas.
Branky: 9. Martin Filgas.