III. třída

30.08.2015

Trenér Růžďky Michal Vacula hledá optimální sestavu

K dalšímu mistrovskému utkání zajížděla Růžďka na půdu Hutiska. Vstup do sezóny se hostům vůbec nepovedl. Růžďka v obou utkáních prohrála a stále hledá náhradu za Tomšeje v útočné řadě.

Hutisko B - Růžďka 3:2 p. k. (2:1)

Komentář trenéra Růžďky Michala Vaculy:

"I vstup do tohoto utkání nedopadl pro hosty podle jejich představ. Už ve 2. minutě krotil Kubáč míč nadvakrát po pokusu domácího útočníka. O minutu později zahrávali domácí přímý volný kop, který ze šestnáctky hostí uklízel stoper Pavlica. Hutisko šlo do vedení už v 6. minutě. Petrůsek propadl v souboji ve středu hřiště. Domácí šli do brejkové situace a tu na jejím konci dokázal Zůbek zužitkovat. V 7. minutě střelecky zahrozil útočník hostí Zajíček. Ze strany hostí ale šlo v prvním poločase spíše o ojedinělý pokus. Ve 14. minutě zahrávali domácí rohový kop a na jeho konci byl střelecký pokus, který směřoval nad Kubáčovu branku. Ve 28. minutě dostali domácí příležitost navýšit svoje vedení. Pohořelský fauloval v pokutovém území a nařízený pokutový kop Trčka proměnil. Ve 30. minutě se k zakončení dostal Románek, ale domácí brankář Baroš si s touto střelou poradil. Přesto se snížení do konce poločasu hosté dočkali. Palát vymyslel chytrou přihrávku pro Zajíčka, ten se dokázal proti brankáři Hutiska prosadit a snížil na 2:1. Domácí zahrozili do konce poločasu ještě jednou, a to když v 38. minutě měli příležitost nadvakrát zakončit. První pokus byl ale zblokovaný a druhý šel mimo."

"Do druhého poločasu nastoupila Růžďka se změnami v sestavě a rozestavení a tyto změny se ukázaly pro hosty velice prospěšné. Petrůsek se posunul na pravý útok a Skalický šel místo něj na střed zálohy. Na hrot útoku vystřídal Melichařík. Už ve 47. minutě se k zakončení dostal Petrůsek, jeho střela mířila nad. O minutu později zakončoval hlavou domácí obranou zapomenutý Melichařík, ale i tento pokus skončil nad břevnem domácí branky. V 58. minutě se k zakončení po přihrávce Zajíčka dostal obránce Růžďky Škabraha, ale i jeho pokus byl nepřesný. S přibývajícím časem byla Růžďka stále nebezpečnější a výsledkem byl vyrovnávající gól ze 76. minuty. Petrůsek jediný nepřestal hrát, když všichni čekali na hvizd rozhodčího a přihrál na penaltu. Tam byl připravený Melichařík, který srovnal stav utkání na 2:2. Obě mužstva se ale nechtěla s remízou smířit a domácí i hosté pokračovali ve snažení vstřelit rozhodující gól. To se ani jednomu celku nepodařilo, a tak přišli za nerozhodného stavu v základní hrací době ke slovu penalty. V jejich exekuci hosté úplně propadli a první tři vůbec nedali. Z bodu navíc se tedy raduje Hutisko."

"Zápas, kdy jsme prvních dvacet minut vůbec nevěděli, co máme hrát a domácí to nevěděli dvacet minut posledních. Začátek sezóny nám moc nevychází a je to hodně o hledání té ideální sestavy. Myslím, že druhý poločas napověděl, kterým směrem se máme vydat."