III. třída

11.11.2017

Suverénní Jablůnka neunikla až tygřím spárům z Lužné

Val. Polanka B – Jablůnka 2:1 (1:1) Tygři připravili silně oslabené Jablůnce první porážku a vůbec ztrátu bodů v soutěži. Pro domácí byl zápas poslední možností, jak se rehabilitovat za nevydařené závěry zápasů v Lačnově a Brankách. Proti favoritovi se to Tygrům po bojovném utkání podařilo.

Val. Polanka B – Jablůnka 2:1 (1:1)
Tygři připravili silně oslabené Jablůnce první porážku a vůbec ztrátu bodů v soutěži.
Pro domácí byl zápas poslední možností, jak se rehabilitovat za nevydařené závěry zápasů v Lačnově a Brankách. Proti favoritovi se to Tygrům po bojovném utkání podařilo.„Do zápasu jsme šli s tím, že když urveme vedoucímu týmu tabulky bod, tak budeme spokojeni. Posílil nás z áčka David Maček a jeho přítomnost byla na hřišti znát. V prvním poločase jsme měli tři šance, bohužel jsme proměnili jedinou. Jablůnce se po závaru podařilo vyrovnat. To už hráli bez zraněného Kocurka, který patřil mezi nejlepší hráče na hřišti, zraněný sval ho ale poslal na střídačku. Po změně stran se hra přelévala na obě strany, hosty držel vynikající Čuma. O výsledku zápasu nakonec rozhodla bizarní chyba hostujícího brankáře, který si v podstatě nikým neatakovaný hodil míč sám do branky. Posledních patnáct minut, to už byl na těžké m terénu tvrdý boj o každý metr. Hra se výrazně přiostřila, fanoušci sledovali hned několik ostrých zákroků a žlutých karet. V posledních vteřinách zápasů neudržel nervy hostující kapitán Orság a po odpískání faulu pro hosty surově nakopl našeho obránce Hromadu, za což dostal červenou kartu. Jsme rádi, že se nám podařilo jako prvnímu týmu vzít Jablůnce nějaké body, do jarní sezony půjdeme v klidu a pohodě z pátého místa,“ komentoval utkání domácí hráč Jan Filgas.
„My jsme dnes přijeli bez poloviny základní sestavy, a tak to bylo jen otázkou, o kolik prohrajeme. Nakonec to bylo jen o branku,“ řekl sekretář Jablůnky Zdeněk Mrlina.
Branky: 21. Petr Matyáš, 64. Pavel Matyáš – 31. Pešek.