Valmez nezastavil ani nebezpečný Frenštát, protože střeleckou slinu měl Výmola

Valmez stále jede. V útočné fázi měl díky Martinu Výmolovi

Branky: 3. a 42. Výmola, 60. Vozák - 15. Fojtík.

Valašské Meziříčí: Michut - Vozák, Švec, Michálek, Kiss Farkas - Kadla, Žilinský, Juříček, Jonáš Vrána (88. Daniš) - Šimon Vrána (68. Michal Kundrát), Výmola (80. Gajdoš). Trenér Pavel Hajný.

Komentář domácího klubu:

Kdo přišel ve Valašském Meziříčí na divizní zápas, rozhodně se nenudil. V rozpálený den se hrál parádní oboustranně útočný fotbal plný šancí. Některé z nich zastavily tyče, další pochytali pozorní brankáři - frenštátský Mrozek a valašskomeziříčský Michut. Přesto padly 4 branky a většinu z nich vstřelili domácí.

Hned ve 3. minutě špatně hlídaný Výmola hlavičkou rozvlnil síť hostující branky - 1:0.
Po pár minutách Fojtík využil autového vhazování v blízkosti domácí svatyně a s pomocí tyče překonal gólmana Valmezu - 1:1.

Poté se šance střídali na obou stranách. Po gólu volaly především další Výmolova hlavička či přesný centr Šimona Vrány na "malé vápno" opět na Výmolu. Ale i hosté zahrozili a zvládli zahodit tutovku "sám na gólmana".
Těsně před poločasovou pauzou rychlý útok po přímém volném kopu z poloviny hřiště skončil na tyči brankáře Frenštátu, odražený míč ukořistil Výmola a střelou "pod víko" uzavřel první dějství - 2:1.

Nápor hostů na začátku druhého poločasu domácí nepovolili. Oba týmy pokračovaly ve hře dopředu.
V 60. minutě před hranicí pokutového území napřáhl aktivní Vozák a přesná tvrdá střela zapadla přesně k pravé tyči - 3:1.

Domácí poté zklidnili hru a soustředili se na eleminaci útočných snah Frenštátu. Díky okénkům v hostující obraně se i Valašské Meziříčí dostávalo do koncovky. Žádný z pokusů o gól v síti již neskončil a domácí naprosto zaslouženě v utkání dvou neporažených zvítězili.

Karel Straka

"Začátek utkání jsme měli velmi dobrý. Po centru Šimona Vrány se prosadil Martin Výmola. Až jsem si sám pro sebe říkal, že vedoucí branku jsme dali příliš brzy. Pak to byl vyrovnaný zápas. Hosté srovnali po střele z 18 metrů, kdy Michut vyrazil míč do tyče a do branky. V prvním poločase byly k vidění ještě dvě vyložené šance, ale jak Výmola, tak Klimpar zakončovali nad. Do poločasu jsme strhli vedení na naši stranu, kdy si Výmola po standardní situace sám odrazil od tyče zakončení do branky. Ve druhém poločase vychytal hostující brankář Mrozek jak unikajícího Žilinského, tak Jonáše Vránu. Soupeř měl po přečíslení tutovku, ale podržel nás Michut. Pak se po centru Šimona Vrány trefil z 18 metrů Vozák a po zbytek zápasu jsme si vedení pohlídali," řekl trenér Valmezu Pavel Hajný.