Divize E

06.10.2023

Vsetín hostí v sobotu Skaštice

V pořadí desátým podzimním soupeřem vsetínských hráčů, šestým na domácí půdě, je velmi nebezpečné a houževnaté mužstvo TJ Skaštice, jehož vizitku se vám pokusíme přiblížit.

Majitelem útulného areálu i fotbalového hřiště je Obecní úřad ve Skašticích, díky jehož výrazné pomoci se fotbal v obci, který je zde sportem číslo jedna, zdárně rozvíjí.

Současné mužstvo dospělých se podařilo doplnit řadou velmi kvalitních hráčů, kteří v dřívějších letech působili ve vrcholovém fotbalu. Jako namátkou vyjmenujme ostrostřelce Zdeňka Konečníka, hrajícího v prvoligovém FC Zlín a Lukáše Motala, jenž startoval v dorosteneckém věku rovněž v zlínském FC, a navíc byl úspěšným mládežnickým reprezentantem v kategorii U 18 ...
...  Mužstvo během letní přestávky nezaznamenalo prakticky žádnou výraznější změnu. Kádr doplnil pouze brankář Jakub Benedikt ze SK HS Kroměříž, Ondřej Pospíšil (FC Morkovice), a zkušený Jan Gojš (SK Baťov 1930). Trenér Lukáš Motal v podstatě věří stávajícímu kádru, s cílem zachovat si umístění v klidném středu tabulky.
V letošním ročníku Skaštičtí prozatím střídají na soupeřových stadionech dobré výkony se slabšími. V úvodním kole zvítězili v Přerově 2:0, brankami Jana Gojše a Davida Menšíka. Velmi cenný skalp zaznamenali v Olomouci, kde zvítězili v této sezóně nad doposud výborně hrajícím celkem 1. HFK Olomouc v poměru 2:1, přestože prohrávali 0:1. Utkání otočili zásluhou Lukáše Motala a Ondřeje Pospíšila. Podlehli ale v Kozlovicích v poměru 1:3 (gól Zdeněk Konečník), ale naprosto zklamali v Bzenci, kde okusili hořkost ostudné porážky 1:6, když jim domácí nastříleli v první půli pět branek. Jediný úspěch zaznamenal David Menšík.
V minulém kole hostily Skaštice stále se lepšící mužstvo Rýmařova. Po nevydařeném průběhu odešli domácí z tohoto střetnutí poraženi v poměru 2:4, po poločase 1:2. Autorem obou jejich branek byl v 31. a v 87. minutě Jiří Kvasnička.
Ve vzájemném měření sil v loňské sezoně se lépe dařilo Vsetínským. Valaši dokázali na horké hanácké půdě, odkud se body jen tak lehce nevozí, zvítězit nejtěsnějším rozdílem 1:0, když jedinou branku vstřelil v úplném závěru střídající mladý útočník Zbranek. I v jarní odvetě v domácím prostředí brali všechny tři body za vítězství 2:1. O góly se postaral Robin Hruška a Petr Mikuš.
Skaštičtí po devíti odehraných zápasech zaujímají s jedenácti body desáté místo (bilance: 3 výhry, 2 remízy, 4 prohry, skóre: 16:19).
K oporám týmu patří velezkušený Zdeněk Konečník, dále Lukáš Motal, Radek Frýdl a Jan Gojš.

Z KLUBOVÉ HISTORIE :
Historie fotbalu ve Skašticích se datuje kolem roku 1960, ve kterém se zde hrála pouze přátelská utkání a různě pořádané turnaje. Organizovaně se začal hrát fotbal jako takový od roku 1983, kdy měl klub pouze mužstvo starších žáků!! Teprve v roce 1987 byl založen tým dospělých.
Začátky nebyly nikterak lehké, ba dokonce se dá říci, že i hodně těžké. Řada místních hráčů působila v okolních vesnicích, anebo ve vyšších soutěžích. Postupem času se však vrátili do Skaštic a v roce 1993 klub pod vedením trenéra Ivo Frýdla, tehdejšího hráče Hanácké Slavie Kroměříž, slavil postup do okresního přeboru. V roce 1999 však mužstvo sestoupilo do nejnižší soutěže, a zpět do okresního přeboru se vrátilo po čtyřech letech. Poté nastal prudký vzestup, neboť tým postupně úspěšné proplouval soutěžemi od 1.B třídy až po krajský přebor. Vrcholem se stala sezóna 2018/2019, kdy skaštický soubor vybojoval historický postup do divize. Od ročníku 2019/2020 je jejím stálý účastníkem.