Divize E

08.05.2016

VKK mají důležité body, ale kabinu navštívila marodka

VKK – Opava B 2:0 (1:0) Branky: 15. Kučera, 92. Škrobák. VKK: Sváček - Martin Pavelka, Štuler, Mikula, Ondřejka (78. Pavel Píšek) - Kučera, Chuchma, Heger, Podešva (46. Vašut) - Škrobák, Jan Pavelka (91. Mynarčík). Trenér Petr Ondřejka, asistent trenéra Ivo Davídek.

VKK – Opava B 2:0 (1:0)

Branky: 15. Kučera, 92. Škrobák.
VKK: Sváček - Martin Pavelka, Štuler, Mikula, Ondřejka (78. Pavel Píšek) - Kučera, Chuchma, Heger, Podešva (46. Vašut) - Škrobák, Jan Pavelka (91. Mynarčík). Trenér Petr Ondřejka, asistent trenéra Ivo Davídek. V hodnocení minulého utkání jsme konstatovali, že proti bránícímu mužstvu na malém karlovském hřišti mají domácí problémy, a proto se čekalo, jak si poradí se soupeřem, který určitě nemá důvod bránit.
Pravdě bylo učiněno zadost, domácí se srdnatě pustili do soupeře, na kterého se přijela podívat celá opavská fotbalová generalita, v čele s legendou opavského a české fotbalu Aloisem Grussmannem. Kromě překrásného počasí a nádherných valašských hor, ale moc spokojeni neodjížděli.
Mladý opavský tým sice prokazoval své velmi vysoké kvality práce s míčem na malém prostoru, kdy si rychle mezi sebou vyměňovalo míč 4 - 5 hráčů, ale do vyložené koncovky se dostávali sporadicky.
To domácí jeli podle zavedeného scénáře posledních utkání. Již ve 2. minutě střílel na bránu Škrobák, ale z těžkého úhlu neměl šanci na úspěch. Dočkal se v 15. minutě, kdy ideálně našel volného Kučeru a ten nezaváhal - 1:0. Pak se do dalších šancí opětovně dostávali domácí, postupně to byl v 19. minutě Heger, jeho lob šel ale nad, dále ve 33. minutě centroval zprava prudce Škrobák, ale Jan Pavelka mířil vedle a nakonec ve 43. minutě Kučera ideálně vysunul Škrobáka, ale ten možná trochu unáhleně střílel nad. Nelze opomenou i velkou šanci hostů v prvé půli, kdy po nedorozumění stoperské dvojice Mikula - Štuler střílel hostující Adam Rolný prudce nad.
Do druhé půle nastoupil namísto Podešvy Vašut a hra zálohy se zrychlila a přibylo i více osobních soubojů. V 57. minutě Kučera pálil z trestného okopu podél celé brány hostů. V 60. minutě hlavičkoval domácí Mikula nad, v 65. minutě to bylo naopak hosté, když Dominik Fišer se prodral z pravé strany, ale branku netrefil. V 67. minutě loboval domácí Jan Pavelka gólmana hostů, ale zůstalo jen u pokusu. V 80. minutě střílel prudce z voleje opět Jan Pavelka a byli to v 81. minutě hosté, kteří mohli zásluhou Rolného vyrovnat, ale jeho střela šla prudce nad bránu. V 86. minutě nastřelil ještě Kučera tyč brány hostů a zdálo se, že je vše hotovo. Přišla ale první minuta nastavení, do hry nastoupil domácí Adam Mynarčík, který se po svém ideálním vysunutí řítil sám na brankáře, který vyběhnutím sice zlikvidoval šanci Mynarčíka, ale odražený míč putoval na pravou strany odkud Škrobák obtížný míč uklidil do sítě a bylo to 2:0. Hostům určitě nepomohl jejich hráč Klembara, který nastoupil v 57. minutě druhé půle a jeho negativní snaha o předvedení se byla korunována po zásluze vyloučením po dvou žlutých kartách.
"Tušil jsem, že s tímto soupeřem můžeme uspět, otevřená soupeřova hra nám vyhovuje, nemusíme hledat klíč k zámku soupeře, ale můžeme kombinací soupeře zlomit. Je to pro nás hodně důležitá výhra, hoši dřeli do poslední minuty, nemám co bych komukoliv vytknul. Máme před sebou nyní dva zápasy venku (Hranice, Nové Sady) a najmě do Hranic pojedeme citelně oslabeni. Určitě nebude Sváček a Martin "Rooney" Pavelka a velký otazník je po dnešním utkání nad Ondřejkou, který byl bolestivě zasažen v závěru utkání do kotníku a jeho pohyb je momentálně velmi omezen. Boj o záchranu pokračuje dál, máme dobrou pozici, ale skutečná záchrana je ještě na hony vzdálena,“ dodal v hodnocení utkání asistent trenéra VKK Ivo Davídek.