Divize E

20.03.2016

Ve Velkých Karlovicích zazněl pozapomenutý aplaus diváků

Již dlouho nezněl v průběhu utkání potlesk diváků jako reakce na hru domácích. Ti se do zápasu, kde určitě nebyli favoritem, pustili s plnou vervou. První půlhodinu byli jasně lepším týmem, chodili dravě do všech osobních soubojů, které vesměs vyhrávali a co bylo evidentní nejvíce - přehrávali herně obávaného soupeře.

VKK - Petřkovice 3:0 (2:0)

Branky: 25. Škrobák, 41. Štuler, 56. Podešva.

VKK: Sváček - Štuler, Martin Pavelka, Zeť, Ondřejka - Heger, Podešva, Chuchma, Kučera (82. Langer) - Škrobák, Pavelka. Trenér Petr Ondřejka, asistent Ivo Davídek.

Už v 1. minutě střílel po narážečce Pavel Škrobák do brankáře Bučka, v 5.  minutě kopali domácí dvakrát rohový kop, v 9.minutě po akci Tomáše Hegera zakončoval Honza Pavelka jen do brankáře, ve 14. minutě šel domácí Tomáš Chuchma sám na brankáře, ale nedal, v 15. minutě nádherně uvolnil Pavel Škrobák Michaela Podešvu, ten poměrně dobře zakončoval, nicméně z prázdné branky vykopával hostující obránce. V 17. minutě domácí Tomáš Ondřejka unikl po levé straně, přihrál na Pavla Škrobáka, ten byl nemilosrdně sražen před trestným územím. Z následného trestného kopu jen těsně hlavou minul Martin Štuler.
Ve 25. minutě konečně nad karlovskými kopci zahřměla. To kombinaci pravé strany domácích zakončil nekompromisně Pavel Škrobák a bylo to 1:0. Ve 27. minutě vyražený míč brankářem hostů zakončoval lobem Pavel Škrobák těsně nad.
V 31. minutě zahrozili i hosté, když prudký centr z pravé strany zakončoval hostující Kašický hlavou nad domácí svatyni. Ve 39. minutě hosté zle vyřešili malou domů a Pavel Škrobák šel sám na Bučka, který ovšem vytáhl všechen svůj um a šanci zmařil.
Ve 41. minutě zahráli hosté těsně před hranici trestného území rukou a Martin Štuler zamířil přesně do pravého horního rohu Bučkovy branky a rozjásal diváky podruhé 2:0.
O přestávce domácí asistent trenéra Ivo Davídek, pro kterého to byl opětovný návrat do domácí kabiny, upozorňoval, že poločasové vedení 2:0 je velmi ošidné a bude nutno hosty ubránit před možností snížit skóre, které by je určitě hodně zvedlo.
Bohužel ale hned v 55. minutě kopali hosté pokutový kop za ruku, ale to byl nesměl stát v brance Martin Sváček, který penalty likvidovat umí. I tentokráte vystihl úmysl hostujícího střelce a bravurně jeho střelu nejprve vyrazil, aby jej následným pokrytím tělem zlikvidoval.
Známé pořekadlo "nedáš - dostaneš" se vyplnilo hned v následující minutě, když útok domácí po levé straně zakončoval prudce po zemi Michael Podešva a bylo to 3:0.
Zcela přirozeně s ubíhajícími minutami začaly docházet domácím síly, hosté cítili příležitost, ale stále se stupňující nervozita hostů přecházela do frustrace, která vyvrcholila v samotném závěru, když po hrubém faulu hostujícího Levčíka na Tomáše Ondřejku byl po druhé žluté kartě hostující hráč vyloučen. Tento verdikt byl po skončení zápasu opraven, když bylo zjištěno, že u hostujícího hráče se jednalo o první ŽK.
O důležitosti utkání pro hosty nutno poznamenat, že jejich zástupci navštívili uprostřed týdne stadion FC VKK a pečlivě si natáčeli stav hrací plochy a ostatní detaily, aby nebyli ničím zaskočeni. Na nadšení domácích hráčů ale jaksi zapomněli.

Jaroslav Valián - vedoucí mužstva

Co k utkání řekl domácí asistent Ivo Davídek:
"Chlapci mě ohromně potěšili a konečně ukázali, že jsou fotbalové vyspělí natolik, že můžeme být důstojným soupeřem ostatním týmům divize. Nutno ale podotknout, že se hrál první zápas jara, mužstva si teprve zvykají na přírodní trávník a je to pro všechny hodně složité. Nás čeká těžké jaro, hned v neděli hrajeme na umělce v Havířově a musíme dnešní herní projev zopakovat, jinak není šance na úspěch".