Divize E

31.03.2017

Valmezu derby s Novým Jičínem hrubě nevyšlo

Takřka 600 diváků se těšilo na další tři body divizního lídra. Jenže opak byl pravdou. Domácí sice dali první branku, ale pak tahali výrazně za kratší konec. Souboj střelců vyhrál hostující Lokša nad domácím Výmolou 3:2. Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (2:4)

Val. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (2:4)

Domácím se do sestavy vrátil velezkušený Sviták a úvod derby jim vyšel. V 5. minutě se po standardní situaci prosadil kanonýr domácích Výmola a dal svou třetí jarní branku. Hosté reagovali raketově. Lokša dostal míč mezi stopery a srovnal. Za dalších sedm minut udeřil hostující ostrostřelec podruhé. Když se v 19. minutě trefil Javorek, domácí byli zralí na ručník. A to nebylo vše. Lokša dokonal po necelé půlhodině hattrick. Domácí střídali, ze hřiště šel trápící se útočník Pospěch. Jiskřičku naděje vykřesal před přestávkou svou druhou brankou Výmola. Po přestávce domácí hru oživil střídající Dragon. Jednu šanci divizní lídr neproměnil, Jičín neustále hrozil z brejků, jednou si Valmez dal málem vlastní branku, ale míč skončil na tyči. Branka ke smutku domácích již nepadla. „My jsme měli dobrý vstup do zápasu, ale pak jsme předvedli tolik neskutečných individuálních chyb, které kvalitní soupeř potrestal, že to jsem dlouho neviděl. Selhali někteří jedinci, ale my jsme tým. Musíme si to vyžrat všichni a společně se z toho vzpamatovat. Po rychlé brance jsme nebyli v soubojích, nepochopitelně jsme přestali hrát a byli jsme za to potrestáni. Druhý poločas jsme to zkusili na risk s třemi obránci, ale ke kontaktní brance nebo vyrovnání jsme se nepropracovali. Je to pro nás velká facka a my musíme pracovat na tom, abychom to našim divákům, kterých opět přišlo hodně, v dalších zápasech odčinili. Těch prvních 45 minut bylo jako ze zlého snu, to jsme byli na jiném fotbale,“ řekl po zápase trenér Valašského Meziříčí Michal Kovář.
Branky: 5. a 42. Výmola – 7., 14. a 29. Lokša, 19. Javorek.
Valašské Meziříčí: Rohel – Roupec, Michálek, Sviták (60. Wludyka), Václavek (46. Dragon) – Komara, Kotůlek, Žilinský, Bělíček – Pospěch (35. Bartozel), Výmola. Trenér Michal Kovář.
DSCN0612 DSCN0652 DSCN0655 DSCN0657 DSCN0658 DSCN0663 DSCN0667 DSCN0668 DSCN0669 DSCN0670 DSCN0671 DSCN0676 DSCN0678 DSCN0680 DSCN0681 DSCN0685 DSCN0706 DSCN0708 DSCN0710 DSCN0713 DSCN0718 DSCN0719 DSCN0724 DSCN0726 DSCN0729 DSCN0730 DSCN0732 DSCN0733 DSCN0734 DSCN0740 DSCN0742 DSCN0743 DSCN0744 DSCN0747 DSCN0748 DSCN0749 DSCN0750 DSCN0751 DSCN0752 DSCN0761