Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
Divize E

18.09.2020

Valmez chce konečně bodovat. Milan Baroš dojede pro první výhru Vigantic venku?

Divizní fotbalisté Valašského Meziříčí chtějí konečně doma proti Strání v sobotu 19. září od 15:30 hodin naplno bodovat.

Výsledkově neúspěšný start letošního ročníku divize je nutné prolomit. Ten, kdo viděl herní projev valašskomeziříčských fotbalistů v některém z posledních zápasů, jen těžko chápe současné tabulkové umístění. Tým se prezentuje dobrou kolektivní hrou, nechybí gólové akce i šance, jen ty branky do sítě soupeřů zatím padají velmi málo.

Hráči jsou pevně rozhodnuti tuto sobotu zrušit střelecké prokletí a udělají maximu, aby si připsali tři vítězné body.
Příštím soupeřem jim bude tým FC Strání.
Strání je pohraniční obec v okrese Uherské Hradiště pod Velkou Javořinou – nejvyšší horou Bílých Karpat. Obec má 3.500 obyvatel a fotbal se zde hraje od r. 1928.

Nevětší úspěchy místní kopané jsou datovány od r. 2017, kdy klub, poprvé ve své dlouhé historii, postoupil do divize. V prvních dvou ročnících FC Strání obsadilo 13., resp. 10. místo v divizní skupině D. V obou případech mu dosažené body bohatě postačovaly ke klidnému účinkování v soutěži.

Tuto sezónu má sobotní soupeř našeho týmu zatím na svém kontě 2 výhry: v 1. kole překvapivé vítězství v Olomouci (1 HFK Olomouc – Strání 0:2) a v minulém kole na domácím hřišti (Strání – Bzenec 3:0). Zbývající 4 zápasy Strání prohrálo a vstřelilo v nich pouhý 1 gól (Strání – Slavičín 0:2, Skaštice – Strání 2:1, Strání – Přerov 0:1, Kozlovice – Strání 2:0).

O 6 branek Strání v sítích soupeřů se podělili 4 hráči, 1 branka byla vlastní. 7 obdržených branek svědčí o dobré obranné práci týmu.

Domácí Valašské Meziříčí zatím dokázalo překonat brankáře soupeřů 5x, když 4 trefy do černého má Martin Výmola a jednu přidal Jonáš Vrána. S obrannou činností je to trochu horší – 15 gólů v naší síti nás, v nelichotivé statistice, zatím řadí za Brumov (25) a Bzenec (16).

Odhodlání domácích borců k vítěznému zápasu je enormní, což chtějí dokázat všem svým příznivcům. Přijďte, prosím, povzbudit valašskomeziříčskou jedenáctku v jejich snažení v sobotu 19. září v 15:30. Děkujeme!

 

Karel Straka

 

Vigantice přijedou ve šlágru 1. A třídy v neděli od 15:30 hodin do Podlesí a tamní fanoušci se mohou těšit nejen na kvalitní fotbal, ale také na Milana Baroše v dresu hostující Modré hvězdy Vigantice. Ta chce hrát o postup a musí na třetí pokus venku po prohrách ve Vidči a Rožnově naplno bodovat.