Divize E

15.08.2015

Selhalo VKK zakončení nervozitou nebo nasáklým terénem?

Hosté budou pro každého soupeře hodně silným soustem a nejinak tomu bylo i v Karlovicích. Petrovice se brankově prosadily v každém poločase a vezou z Karlovic tři body. To domácí byli v koncovce jaloví.

VKK - Petrovice 0:2 (0:1)

Branky: Škuta, Kurušta.

VKK:  Sváček - Heger (78. Mynarčík), Mikula, Zeť, Melichařík (68.Surovec) - Vašut, Ondřejka, Pavelka Martin, Píšek - Pavelka Jan, Škrobák.

Hned ve 2. minutě pálil hostující Panák nad a z protiútoku to samé předvedl domácí Pavel Škrobák. Tentýž hráč potom v 15. a 22. minutě své příležitosti nevyužil. Ve 24. minutě hosté stříleli na domácího brankáře Sváčka a jim vyraženou střelu hosté ale z ofsajdové pozice nemohli brát jako důvod k oslavě. Ve 27. minutě domácí nádhernou postupnou kombinací vyšachovali hosty ze hry, ale pohříchu domácí Vojta Vašut zakončoval vysoko nad. Ve 37. a 42. minutě hosté zahrávali rohové kopy a jejich signál se ve druhém případě zdařil a hostující Petr Škuta skóroval.

Ve druhé poločase se hosté hodně zatáhli, uměle podlužovali dobu, kdy se s míčem nehrálo, z nebe se začaly valit hektolitry vody a hra se stala nervózní a kupily se chyby. Domácí notně zatlačili hosty do defenzívy, ale bylo to vše hodně křečovité a plané. Když ještě hosté v 66 minutě zvýšili na 0:2 brankou Lukáše Kurušty, tak domácí začali hrát vabank. Chybělo však potřebné zakončení a těžko říci, zda to bylo nervozitou, hodně nasáklým trávníkem nebo kdoví čím.

"Hra se dohrávala již ze strany domácích v notné křeči a nutno dodat, že soupeř byl takticky, silově a na míči jasně lepší. Domácí se musí z této porážky rychle oklepat a soustředit se na další utkání, vše z této soboty musí být rychle zapomenuto, fotbalový život jde dál," řekl po utkání sekretář VKK Jaroslav Valián.