Divize E

24.05.2017

S lehkou hlavou to jde, po Přerovu porazily VKK i Frýdlant!

Jejich divizní osud je takřka zpečetěn. Přesto nevypustí jediný zápas, jediný souboj a tým rádoby smířen se sestupem najednou hraje výborný fotbal. Fotbalisté VKK jako se by si vzpomněli, jak se vyhrává. Po třech bodech z Přerova vezou plný ranec také z dohrávky ve Frýdlantu nad Ostravicí. Frýdlant – VKK 1:2 (0:1)

Frýdlant – VKK 1:2 (0:1)Byl to spíše remízový zápas, ale útočná dvojice Chuchma, Škrobák s tím nesouhlasila. V 31. minutě zahrával přímý kop z dvaceti metrů Škrobák, domácí brankář míč neudržel a Chuchma ho dorazil do sítě. Ve 44. minutě unikal domácí obraně Škrobák, Bialek ho fauloval ve vyložené brankové příležitosti a byl vyloučen. Domácí i v oslabení v 50. minutě srovnali, kdy brankář Bil neměl nárok na centrovaný míč z rohu vápna, který by i tak skončil v síti, i kdyby ho netečoval hlavičkující Fomelius. Vítěznou branku dal po krásné rozehře, na jejímž začátku byl kapitán Mikula, Škrobák, který zakončil kvalitní centrovaný míč. Domácí se tlačili i v oslabení dopředu, ale obrana VKK pracovala na jedničku. Po skončení utkání se jeden z domácích fanoušků pokusil inzultovat trojicí rozhodčích, a byť byl jím domácí hlavní pořadatel povalen na zem, nakonec byl útočník zpacifikován.
Branky: 50. Fromelius – 31. Chuchma, 69. Škrobák.
VKK: Bil – Zeť, Mikula, Martin Pavelka, Adámek (34. Ondřejka) – Heger, Maček, Langer (74. Pavel Maliňák), Jan Pavelka – Chuchma, Škrobák (86. Mynarčík). Trenér Petr Ondřejka, asistent trenéra Ivo Davídek.