Divize E

11.04.2017

Pavel Hajný pokropil Nový Jičín živou vodou

Známý valašský trenér Pavel Hajný převzal v zimní přestávce uvadající tým Nového Jičína a zatím ho ve čtyřech jarních zápasech nebývale pozvedl. Jeho svěřenci zatím vyválčili plný počet dvanácti bodů.

Jaký tým jste převzal po podzimu?

Začal jsem pracovat s podzimním týmem, jen přišel brankář a jeden hráč do pole.

Co naznačovala zimní příprava?

Zimní příprava byla klasická. Hráli jsme se silnějšími i slabšími soupeři. Vyhrávali jsme i prohrávali. Co bylo pozitivní před jarem byl zlepšený přístup hráčů a jejich fyzické kondice.

Vyhráli jste hned první zápas s Přerovem, to vás nakoplo?

Prvních dvacet minut jsme nehráli špatně a přežili jsme domácí tlak, navíc jsme dali branku a to byl pro nás pozitivní zlom. Rozhodují maličkosti. Ve druhém poločase jsme dominovali a potvrdili to pak doma s Petrovicemi. S těmi jsme vedli rychle dva nula, po půlce tři nula zdálo se být všechno jasné. Ve druhém poločase soupeř snížil na rozdíl jedin branky, ale pomohla nám krásná trefa Lokši na 4:2.

Překvapili jste výhrou ve Valašském Meziříčí a po dalších bodech s Hranicemi se vezete na vítězné vlně!

První poločas ve Valašském Meziříčí jsme odehráli velmi kvalitně. Nám zatím nejdou na jaře jen bránit standardní situace a dostaneme gól třeba z penalty, jinak ve hře je to dobré. Ve Valmezu jsme neuhlídali dvě standardní situace, ale měli jsme první poločas vyhrát 6:1. Když domácí snížili na 2:4, vrhli to po přestávce všechno dopředu, ale my jsme je do vážnějších šancí nepustili, naopak dali tyč. Po Hranicích jedeme nyní do Jeseníka a bude to těžký zápas. Snad ho zvládneme.