Divize E

15.09.2016

Jen dvě minuty hledali stateční bojovníci z VKK přesnou mušku

FC VKK - FK JESENÍK 5:1 (4:0) Branky: 2. a 35. Škrobák, 7. Píšek Pavel, 43. Ondřejka, 75. Pavelka Jan - 54. Kysela. FC VKK: Sváček - Podešva Jakub, Mikula, Pavelka Martin, Ondřejka (85. Hajko) - Píšek Pavel, Langer (59. Píšek Jan), Chuchma, Podešva Michael - Škrobák (77. Mynarčík), Pavelka Jan.

FC VKK - FK JESENÍK 5:1 (4:0)

Branky: 2. a 35. Škrobák, 7. Píšek Pavel, 43. Ondřejka, 75. Pavelka Jan - 54. Kysela.
FC VKK: Sváček - Podešva Jakub, Mikula, Pavelka Martin, Ondřejka (85. Hajko) - Píšek Pavel, Langer (59. Píšek Jan), Chuchma, Podešva Michael - Škrobák (77. Mynarčík), Pavelka Jan.

Jestli se o pohoří Jeseníky říká, že je smutné, tak při návratu hostů domů se muselo zdát ještě smutnější. Takový náklad si jistě před utkáním hosté nepřipouštěli a ba naopak přijeli hodně ambiciózně, což neskrývali ani při rozcvičení před zápasem. Domácí museli vsadit na jedinou možnou vítěznou kartu a ta se jmenovala střelecká chuť a bojovnost od prvé minuty. Tak to po zahajovacím hvizdu hlavního rozhodčího i vypadalo. Hned ve 2. minutě vysunul Honza Pavelka do ideální pozice Pavla Škrobáka a ten neminul. V 5. min. pálil Honza Langer těsně podél zadní tyče soupeřovy svatyně a v 6. min. to byl opět s chutí hrající Honza Pavelka, který přesně nacentroval na Pavla Píška a ten excelentně zavěsil. V 15. minutě pálil do hostujícího brankáře Tomáš Chuchma a v 16 minutě se osmělili i hosté, ale jejich střela šla podél domácího gólmana Martina Sváčka. Ve 35. minutě domácí dali zavzpomínat na historický Verdun, když opakovaně pálili z hranice pokutového území do hradby hostů, až se míč dostal ke Škrobákovi, který jej konečně napálil hradbou těl do brány. Velký okamžik nadešel těsně před poločasem pro domácího Tomáše Ondřejku, který ač postavou nejmenší na hřišti se po rohu nádherně zavěsil do vzduchu a hlavou pálil nekompromisně do sítě.
Ve druhé půli už to taková střelnice nebyla, hosté vsadili vše na jednu kartu a hráli vabank a tato taktika se jim oplatila v 54. minutě, když tvrdou střelu domácí Sváček neudržel v náručí a hostující Pavel Kysela snížil hrozivý stav. Domácí nechtěli toto utkání pokazit a proto důsledně bránili ataky hostů a nakonec se to vyplatilo, když Honza Pavelka z poza velkého vápna nádherně umístil míč do protilehlého koutu hostující branky.
Co závěrem: nelze říci, že domácí jasně dominovali, hosté byli taktéž párkrát nebezpeční, ale tentokrát chuť a hlad po vítězství byl jasně na straně domácích.
"Stále se potýkáme s marodkou, vrátil se sice Martin Pavelka, který nastoupil bez jediného tréninku po 2 měsících absence, ale opačně na marodku zasedl Zeť, jehož zranění z Benešova je vážnější, než se předpokládalo. O to více si cením přístupu všech hráčů, kteří jsou schopni a ochotni bojovat za naše barvy, že tak učinili a předvedli přítomným divákům, že to přece jenom s divizí myslíme vážně. Toto vítězství jsme potřebovali, ale neméně a možná ještě důležitější zápas nás čeká v sobotu doma v Karolince s týmem z Frýdlantu. Musíme se i v tomto zápase znovu porvat a hrát na hranici svých možností. Dnes před svým týmem musím smeknout a poděkovat za nesmírnou bojovnost," zhodnotil zápas asistent trenéra VKK Ivo Davídek.