Divize E

20.09.2015

Aleš Michálek byl s béčkem Opavy kapitánem na správném místě

I díky dvěma brankám kapitána Aleše Michálka zdolalo Valašské Meziříčí doma Opavu B a podtrhlo dobrým výkonem oslavy 90 let od založení klubu.

Valašské Meziříčí - Opava B 4:1 (2:1)

Branky: Aleš Michálek 2, Petr Dragon, Marek Neuberger - Tomáš Gebauer.

Valašské Meziříčí: Michut - Lasovský, Plešek P., Michálek, Přikryl - Plešek J., Neuberger (65. Dragon), Kapusta (88. Roupec), Dokoupil, Macíček, Kufa (81. Žilinský).

Vítězství v Hranicích přineslo změny v sestavě Valašského Meziříčí.
Do stoperské dvojice se po zranění vrátil Macíček, v záloze se opět objevil Dokoupil s mladým Kapustou a na hrot útok se překvapivě od začátku postavil Neuberger. Tomu to v rezervě i přes značné tréninkové manko a nějaké to kilo navíc prostě střílí a tak dostal důvěru trenéra Kotůlka proti Opavě.
Soupeř ze Slezska byl velkou neznámou.
Druholigové "áčko" mělo tento víkend volný los a tak se čekalo, které zajímavé jméno se na Valašsku představí.
Přestože domácí začali aktivně, drželi míč na kopačkách a tlačili se dopředu, v první velké šanci utkání se objevili hosté.

V 5. minutě signál z rohu domácím nevyšel, Opava šla do bleskového přečíslení dva na jednoho a Nosálek musel ukázat hodně rychlé nohy, aby zabránil nejhoršímu.
Po dvaceti minutách hry splatil důvěru trenéra Neuberger.
Ve 22. minutě Michutův dlouhý výkop hrubě podcenil opavský brankař Štencel, míč mu vypadl přímo na kopačku Neubergera, který s díky poslal domácí do vedení - 1:0.
Šťastná branka dala Valašskému Meziříčí křídla a v rozmezí tří minut postupně zkoušeli štěstí střelami z dálky Kufa a oba bratři Pleškové.
Po půlhodince se opět připomněli jinak hodně nevýrazní hosté.
V 31. minutě vrácený míč po rohu hlavičkoval Horka těsně nad a v 34. minutě opět Horka pěknou střelou z dálky vyzkoušel pozornost Michuta, ale minul.
Konec prvního poločasu přinesl dvě branky.
V 37. minutě po rohovém kopu vyskočil Michálek nejvýše a nechytatelnou hlavičkou zvýšil vedení domácích - 2:0.
V 42. minutě předvedli hosté první pěknou akci, na jejímž konci stál střídající Gebauer a přízemní střelou k levé tyči snížil na rozdíl jedné branky - 2:1.
Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím.
V 52. minutě se po dalším rohu nadvakrát prosadil stoper Michálek a dlouho bude vzpomínat, kdy naposledy dal v jednom utkání dvě branky - 3:1.
Po třetí brance domácích se hra otevřela a přinesla šance na obou stranách.
Z Opavy jako by spadla deka, o poznání zrychlila hru, ovládla střed hřiště a hodně zlobili především Machálek a Gebauer.
V 53. minutě poslal nepříjemnou střelu z hranice vápna Gebauer, ale Michut byl na místě.
Domácí se zatáhli, přenechali iniciativu hostům a čekali na chybu.
V 59. minutě po chybě hostující obrany nabídl Dokoupil tutovku Lasovskému, ten ale trefil pouze levou tyč opavské branky.
V 64. minutě šel sám na brankaře z levé strany Dokoupil, ale v rozhodujícím okamžiku si míč ukopl.
Hosté vystupňovali svou aktivitu a kontaktní branka visela ve vzduchu.
V 73. minutě se míč po dlouhém autu odrazil k Horkovi, jeho bombu Michut vyrazil před sebe a na jedničku si poradil i s následnou dorážkou.
O pět minut později byla k vidění ve fotbale málo vídaná situace.
V 78. minutě´ se přes tři bránící hráče uvolnil opavský Uvíra, jeho gólovou střelu na poslední chvíli zblokoval skluzem Petr Plešek na roh, po něm se domácí dostali do rychlého přečíslení čtyři na jednoho, které zazdil špatnou přihrávkou Honza Plešek.
Definitivní rozuzlení přišlo pět minut před koncem.
V 85. minutě Michut rychle rozehrál na Kapustu, ten zatáhl míč po levé straně, milimetrovou přihrávkou nastartoval Dragona, který konečně prolomil střeleckou smůlu - 4:1.