19.09.2016

To byla jízda, Polančané nastříleli Hrachovci pět branek

A-tým po třech zápasech konečně zvítězil za 3 body. Na první pohled jasné vítězství 5:0 se však nerodilo lehce, hosté z předměstí Valašského Meziříčí byli v první půli nepříjemní a vůbec se nezdálo, že by měli ve Valašské Polance schytat debakl. Jenže Polančané tentokrát byli efektivní ve svých šancích a ve druhé půli rozjeli jízdu, kterou korunovali dalšími třemi trefami. Zda toto vítězství zvedne polanským hráčům sebevědomí a prolomí střelecké trápení se dozvíme už příští týden, kdy svěřenci trenéra Hajdy zajíždí na nepříliš oblíbený hověžský Kaštýl.

Hrachovci se podařilo v úvodu odvrátit pověstný polanský nápor a byli to právě hosté, kdo jako první zahrozil. V 7. minutě napřáhl z voleje Orság, branku jen těsně minul. Domácí se ozvali ve 25. minutě, konkrétně Martin Filgas, jenž si postavil míč k trestnému kopu, trefil krásně k tyči, ale perfektní zákrok předvedl také hostující brankář Konečný. O čtyři minuty později už ale přišla domácí radost, Michal Baran dostal míč do křídla od Ondřeje Adámka, věřil si a prošel až do pokutového území, kde z nulového úhlu dokázal dostat balon za Konečného. Vstřelená branka otupila snahy Hrachovce, ti před odchodem do šatny ještě jednou inkasovali. Než se ale tak stalo, tak měl slibnou šanci Filip Maček, po přihrávce od Michala Barana, kterou prvně jmenovanému zkušeně přenechal Novák, Maček pálil z 25m k levé tyči, Konečný vyrazil, jenže po rohovém kopu prošel do předbrankového prostoru David Maček a zavěsil - 2:0, první půli tak domácí tým zakončil s dvoubrankovým náskokem.

Ve druhé půli rozjeli domácí drtivý nápor, kterému Hrachovec jen s těžkostmi odolával. Už ve 49. minutě poslal Polančany do tříbrankového trháku David Ondra, když se po rohovém kopu chopil míče a střelou do protisměru vstřelil svou první branku v nové sezoně. Pro brankáře Konečného se stala zlá 55. minuta, to když vyběhl z brány až moc daleko a nepovedlo se mu rozehrát dle jeho představ, toho okamžitě využil Filip Maček, tomu stačilo zvednout hlavu a trefit bránu, což se také stalo - 4:0. Domácí byli při chuti, chvíli po čtvrté brance předvedl skvělou individuální akci Stanislav Adámek, když vyvezl míč z vlastní obrany prošel přes hostující obranu, ale v tváří v tvář Konečnému zvolil až příliš jemnou koncovku. Čestný úspěch Hrachovce mohl přijít v 63. minutě, k trestnému kopu se postavil Jan Vaigl, trefil přesně, ale Jakub Kolínek tygřím skokem zabránil kapříkovi ve své síti. O dvě minuty později pak znovu udeřil domácí tým, Martin Filgas našel Nováka, ten si kličkou obešel obránce a nekompromisně zavěsil. Hned po rozehrávce upaloval zcela osamocen na Konečného Řezníček, ale brankář Hrachovce včas vyběhl a šanci polanského čahouna zneškodnil. Další pohroma v síti Hrachovce se mohla uskutečnit v 69. minutě, jenže David Maček svou šanci spálil, z dorážky poslal jedovatou střelu David Ondra, ale mířil těsně nad růžek hostující brány. Polančané po třech utkáních bodovali naplno a v tabulce jsou s počtem patnácti bodů na 4. místě.