28.09.2015

Sekretář Prostřední Bečvy Lubomír Kysučan komentuje vítězství nad Lhotou u Vsetína

Domácí nastoupili k tomuto utkání s odhodláním zvítězit na domácí půdě a odčinit tak matný výkon z minulého derby na Hutisku.

Od začátku se hrál rychlý a pohledný fotbal na obou stranách,už ve 13. minutě pronikl přes hostující obranu výborně hrající útočník Patrik Kubáň, který přesně nacentroval Martinovi  Fiuráškovi a ten zakončil střelou, která znamenala vedení domácích 1:0. Následoval hodně útočných akcí, hĺavně se strany domácích, ale kýžený druhý gól  do poločasu nepadl. Velkým náporem začal i druhý poločas, spousta vyložených šancí, ale brána hostů byla "začarovaná". Naopak to byli hosté,kterým se v 76. minuty podařilo rozebrat domácí obranu a po střele Zgarby domácí gólman Aleš Jurajda kapituloval a bylo vyrovnáno. Domácí odpověděli dvě minuty nato průnikem Lukáše Křenak staršího, který nacentroval Patrikovi Kubáňovi a ten rozhodl o konečném výsledku utkání. Ve druhém poločase to bylo minimálně šest smrtících brejků ze strany domácích, které však hosté s obrovským kusem štěstí přestáli. Pro zhruba 200 diváků byl tento zápas určitě pěkným sportovním zážitkem.

Slova kouče Zbyňka Jurajdy po utkání:
"Hosté přijeli jen s jedním náhradníkem, ale byli dobrým soupeřem. První poločas byl vyrovnaný a my jsme vedli. Ve druhém jsme mohli soupeře pohřbít z šesti  brejků, nastřelili jsme i po dalekonosné střele Ondry Kuby břevno z přímého kopu. Hosté měli štěstí,vyrovnali a my jsme se chvíli trápili. Vyšel nám tah,že za normálních okolností obránce Patrik Kubáň šel dopředu a z pozice útočníka zápas rozhodl."