12.05.2017

Rytíři ze Zašové uhájili svoji pevnost

Zašová – Lidečko 2:1 (2:0) Ve velmi dramatickém zápase vydolovala Zašové zlaté záchranářské body. Domácím vyšel úvod utkání jako z pohádky.

Zašová – Lidečko 2:1 (2:0)
Ve velmi dramatickém zápase vydolovala Zašové zlaté záchranářské body. Domácím vyšel úvod utkání jako z pohádky. Po rychlé narážečce s Podzemným byl v pokutovém území faulován Bublík a přesná rozhodčí Filgas nemohl udělat nic jiného, než ukázat na penaltový puntík. Ve 12. minutě byla euforie Zašové na samotném vrcholu. Tvrdý vybojoval zdánlivě ztracený míč a krásnou střelou na zadní tyč rozjásal domácí fanoušky. Domácí pak vyklidili pole. Neudrželi míč a topili se v nepřesnostech. Lidečko se tak pomalu dostávalo do zápasu a měli optickou převahu. Jeho první šance přišla ve 25. minutě, kdy Hadaš pohotově vyběhl po krásném míči za obranu. Rozhodí Filgas nechal hře volný průběh a ta měla tempo. Před poločasem se domácí zase probudili. Podzemnému nesedla střela z dobré pozice. Pak si Hadaš počíhal na přímý kop Jana Novosada, ale poločas mohla Zašová vyhrát o tři branky. Podzemný nachystal tutovku Marku Trtíkovi, ale ten selhal.
Druhý poločas začal šancí hostujícího Garguláka, ale Hadaš chytal ve velké pohodě. Lidečko mělo tlak a hlavně od 60. do 80. minuty sevřelo domácí na jejich polovině. Ti se však statečně a pozorně bránili. Domácí hodně faulovali u pokutového území a Lidečko mělo kvantum standardních situací. Radek Číž si počkal na propadlý míč a zadělal na dramatický závěr. Ten byl doslova hektický. Nastavovalo se šest minut. Radek Číž pálil z dálky a pak nechal z přímého kopu vyniknout Hadaše. Minutu před koncem šel do vápna i hostující brankář Bronislav Hyžák. Mále sám srovnal, načež domácí přežili obrovský závar a střelu z metru, která neskončila v jejich odkryté brance. V poslední minutě šel sám na branku Marek Maleňák. Loboval vracejícího se Hyžáka, ale minul branku.
„Dnes náš tým předvedl, jak se má hrát o záchranu. Kluci nahradili mnohdy chybějící fotbalovost obrovskou bojovností, obětavostí a nadšením. Dnes jsme to doslova ubojovali,“ dodal k utkání vedoucí mužstva Zašové Jan Blabla.
Branky: 6. Chlevišťan, 12. Tvrdý – 80. Radek Číž.