05.03.2017

Roman Zámečník komentuje přípravná utkání Hovězí s VKK a Valašskou Bystřici

Hovězí má za sebou dva přípravné zápasy, v kterých nejprve prohrálo s divizními VKK 1:5 a poté porazilo Valašskou Bystřici 6:2. Zde je komentář trenéra Romana Zámečníka.

Hovězí - VKK

V prvním přípravném utkání pro VKK bylo hodně znát, že je to náš první zápas po necelém měsíci přípravy víceméně bez míče, zbytečné ztráty a nepřesnosti ve hře nás provázely celým utkáním. Samozřejmě k tomu velkou měrou přispěl kvalitní soupeř, který nás svou rychlostí, včasným dostupováním a důrazem k ničemu moc nepouštěl. Dvě branky jsme soupeři darovali, jednu v prvním poločase po nedůrazném odkopu a ve druhém pak po hrubé chybě při rozehrávce. Na druhou stranu jsme však měli hodně štěstí při několika stoprocentních gólových šancích velmi dobře hrajícího Škrobáka a to zejména v prvním poločase. Pro nás to byla velmi dobrá fotbalová zkušenost, i když pro naše hráče, kteří se zápasu zúčastnili to byl spíše výborný kondiční "trénink" tak musím říci, že jsem byl z jejich přístupem po celý zápas spokojen.
Sestava Hovězí:
Adam Kašpar - Tomáš Varaja, Martin Kučera (46. Daniel Hromada), Richard Šimčík, Karel Trlica - Jaroslav Tkadlec, Tomáš Juřica, Marek Bláha, Tomáš Kovář - Jaroslav Zich (75. Jiří Rovenský), Jaroslav Slováček.

Hovězí - Valašská Bystřice

Ve včerejším přípravném utkání s Valašskou Bystřicí nás po celý zápas trápil nejen silný vítr, ale hlavně také, ikdyž to podle výsledku nevypadá, koncovka. Především s prvním poločase jsme měli několik možností skorovat a jak to ve fotbale většinou bývá, příšel trest. Po naší zbytečné ztrátě ve středu pole jsme nabídli hráčům soupeře brejkové přečíslení a Ti krásným lobem otevřeli skore zápasu. Střelecky se nám začalo výrazně dařit ve druhém poločase, ve kterém se prosadil po pěkných akcích třemi brankami Jaroslav Tkadlec, dvě branky přidal Jaroslav Slováček a jedenkrát skoroval Tomáš Juřica. Díky nepřesnosti a nedůrazu v koncovce a také velmi dobrému výkonu golmana Bystřice se nám i přes další slibné šance již nepodařilo další branky vsítit a tak se v samotném závěru zápasu podařilo soupeři zkorigovat výsledek z přímého kopu, který si náš obránce srazil do vlastní brány.
Jiří Rovenský (46. Adam Kašpar), Tomáš Varaja (46. Jaroslav Zich), Martin Kučera (46. Vojta Kocurek), Richard Šimčík, Martin Hromada - Tomáš Juřica, Martin Štrbík (46. Jaroslav Tkadlec), Marek Bláha, Karel Trlica - Tomáš Zádilský, Jaroslav Slováček.