03.09.2016

Ratiboř poprvé nemá výhru - vyhořela v Berbrově dovednostní soutěži

RATIBOŘ – P. BEČVA 3:4 P. K. (1:2) Bojovné, na branky bohaté utkání se hrálo v Ratiboři, domácí po penaltách, když nedali ani jednu, poprvé v sezoně prohráli.

RATIBOŘ – P. BEČVA 3:4 P. K. (1:2)
Bojovné, na branky bohaté utkání se hrálo v Ratiboři, domácí po penaltách, když nedali ani jednu, poprvé v sezoně prohráli. „Hosté měli do 30 minuty více ze hry a kromě dvou branek nám mohli další tři dát. Tam se mohl rozhodovat zápas, ale my jsme se po hlavičce Blizňáka dostali do hry. Srovnali jsme brzy po přestávce z penalty po faulu na Jakubíka. Jakubík to pak sám otočil, hosté reagovali záhy po penaltě nařízené za hru rukou. V závěru se jim zbytečně nechal vyloučit Lukáš Křenek mladší. V penaltách jsme vyhořeli. Dvě jsme kopli doprostřed branky, jednu minuli,“ řekl k utkání sekretář Ratiboře Michal Mrlina.
„K dnešnímu utkání jsme nastoupili jako uragán. Již v 6. minutě se krásně trefil ze třiceti metrů Kysučan do šibenice Galetovy svatyně. Pokračovali jsme velkým náporem, který vyústil nedovoleným zákrokem v pokutovém území na Tomčányho a následovala pro nás penalty, kterou Martin Fiurášek proměnil. Po těchto dvou brankách a celkem dvacet pěti minutách hry jsme se nesmyslně zatáhli a přestali jsme v aktivním presinku na půlce soupeře, čehož využil domácí a zpět se dostali do hry pěkným centrem a přesnou hlavičkou. Po přestávce jsme pokračovali pasivně a vznikla z toho pod širým fotbalovým nebem naprosto nesmyslná penalta ve prospěch domácích, kterou proměnili. To domácí posadilo na koně a rázem ožili. My jsme opět nasadili k vysokému presinku, což opět neslo ovoce, ale ne kýženou branku. Bohužel jsme následně udělali hrubku v dostoupení hráčů a vznikla z toho trma vrma před naší brankou a domácí se štěstím propálili míč do naší branky. Pak jsem nasadili k závěrečnému náporu, který vyústil v nedovolené hraní rukou domácího hráče a pro nás penalta. Martin Fiurášek byl při penaltě opět bezchybný. V penaltovém rosztřelu se zaskvěl dvakrát Aleš Jurajda, třetí penaltu kopli domácí do Hošťálkové. V dnešním utkání je třetí bod pro nás ztrátou. Měli jsme tady vyhrát. Fotbalové jsme domácí převyšovali ve všech činnostech,“ dodal obsáhle k utkání asistent trenéra Prostřední Bečvy Zbyněk Jurajda.
BRANKY: 40. Blizňák, 49. Bernát, 64. Jakubík – 6. Kysučan, 19. a 66. Martin Fiurášek.