25.08.2015

Předseda Lidečka Josef Hyžák se vrací k víkendovému vítězství svého klubu

Domácí přivítali ve svém druhém domácím zápase celek Prlova, takže se jednalo o takové malé derby, navíc několik hostujících hráčů nastupovalo v Lidečku v dorosteneckém věku a bratři Novosadovi z Lidečka se narodili a taky bydlí v Prlově. Takže o motivaci bylo postaráno.

Lidečko - Prlov 3:1 (1:1)

Branky: Jan Novosad 2, Aleš Číž - Filip Trlica.

Domácí Lidečko bylo v tomto zápase mírným favoritem a brzy se ujalo vedení, když ve 12. minutě, po rohovém kopu Prlova, se do brejku dostal Radim Gargulák, poslal výbornou průnikovou přihrávku na Aleše Číže, který běžel od půlky sám na bránu a domácí ofenzivní hvězda opět ukázala, proč je pro tým tak platný, 1:0. Po této brance byl mírně aktivnější domácí tým, ale jinak se hrál vyrovnaný fotbal. Hosté z Prlova hrozili z nebezpečných standartek, domácí zase byli herně lepší a aktivnější. Hosté vyrovnali ve 21. minutě, kdy hostující obránce Filip Trlica potáhl míč po lajně, pak si jej navedl na střed, vystřelil a Honza Chromík v domácí bráně kapituloval, 1:1.

Domácí vstoupili do druhého poločasu podstatně aktivněji a hned v 50. minutě byli odměněni. Jan Novosad se prosadil dorážkou po mlýnici ve vápně hostujícího Prlova a opět posunul Lidečko blíž ke třem bodům, 2:1. Po této brance měli hostující hráči Prlova dvě nebezpečné standartní situace. Jinak je domácí obrana, která hrála opravdu kompaktně a téměř bez chyb, do ničeho nepouštěla. A tak přišel rozhodující gól zápasu, který opět obstaral „prlovjan“ Honza Novosad, když Patrik Novák vyvážel v záloze míč, narazil si s Radimem Gargulákem a poslal míč pod sebe na Honzu, který propálil vše, co mu stálo v cestě a míč se zastavil až v síti, 74. minuta 3:1. Do konce zápasu už se nic vážného nestalo a tak si domácí připsali plný počet bodů a Prlov stále na svůj první bod v soutěži čeká, i když vůbec nehraje špatný fotbal.

"Jsme rádi, že jsme si v tomto zápase připsali plný počet bodů. Hráči Prlova si ale současné postavení v tabulce nezaslouží. Hrají sympatický fotbal, ale počítají se body a ty zatím hostům chybí. Citelně jim chyběl nejlepší střelec Vašek Františák, nám se zase v minulém zápase zranil Jarek Novosad, který by si v tomto zápase určitě rád zahrál, když s Honzou bydlí v Prlově, bohužel nebylo mu přáno. Naši hráči opět zaslouží pochvalu. V obraně jsme hráli maximálně soustředěně a kompaktně. Vepředu jsme byli nebezpečnější. Hostujícím přeju, aby se brzy odrazili z toho spodku. Mají mladý tým a několik jejich hráčů hrálo u nás v dorostu. Nás čeká příští týden opět derby z Francovou Lhotou a i v tomto zápase budeme chtít zvítězit," dodal k utkání Josef Hyžák.