07.09.2015

Josef Hyžák (Lidečko) - V Jablůnce jsme sehráli smolný zápas

Sobotní zápas v Jablůnce neměl výrazného favorita. Hostující Lidečko přijelo do Jablůnky pro bodový zisk a podle toho se i zápas odvíjel.

Do zápasu vstoupil lépe hostující tým, který hned první rohový kop proměnil ve vedoucí branku. Honza Novosad poslal míč na přední tyč přesně na nohu Patrika Nováka, který se nemýlil, 3. minuta 0:1. Hosté se dostali do tlaku a domácí hráči se bránili jen pomocí odkopů ze své obrany. Jenže přesně jeden takový odkop proměnili ve vyrovnávací branku, kdy do souboje s jedním útočníkem šli tři obránci z Lidečka, míč propadl, gólman hostí Chromík zůstal v bráně a bylo vyrovnáno, 12. minuta 1:1. Lidečko v této fázi zápasu mělo převahu, ale ani Marek Filák ze standardní situace, ani Radim Gargulák nedokázali překonat domácího brankáře Sedláčka. A tak se vedení ujali domácí a to velmi lacino. Hostující stoper Tomáš Františák zkazil rozehrávku na svého spoluhráče, dorostence, Marka Filáka, domácí útočník Horák mu tuto přihrávku vystihl a neomylně zakončil, 38. minuta 2:1.

Ve druhém poločase obraz hry pokračoval. Lidečko hrálo, ale góly dávali domácí hráči. V 53.minutě zachyboval druhý ze stoperské dvojky hostí, Robin Buček, když neustál souboj s domácím útočníkem, ten přihrál před branku na zcela volného domácího hráče Tomšeje a bylo to o dvě branky. Hosté ještě zvýšili na obrátkách a odměnou jim byl kontaktní gól, kdy po rohovém kopu a závaru ve vápně dorazil míč do brány Roman Zezulka, 61. minuta 3:2. Hosté z Lidečka se vrhli do útoku. Marek Filák, při dalším rohovém kopu hostí, vracel odražený míč do brány, dráhu letu ještě změnil Lukáš Kovačík, ale domácí brankář byl vynikající. Ten hostující, Honza Chromík, se postaral o poslední gól domácích. V 68. minutě špatně vyběhl na přetažený centr hostí, domácího hráče ve vápně poslal k zemi jen pomocí faulu a rozhodčí zcela správně nařídil pokutový kop, který zkušený Vyškovský proměnil, 4:2. Do konce zápasu si hosté vytvořili ještě dvě velké šance, hlavně ta střídajícího, dalšího dorostence, Michala Garguláka, kdy se po dalším rohu a zmatku ve vápně domácích dostal k odražené střele, volala po brance, ale domácí obrana dobře zapracovala. Hosté z Lidečka porazili v tomto zápase domácí Jablůnku jak v kvalitě hry, tak i na šance, ale co to je platné, když tři body zůstaly domácím.
Josef Hyžák, předseda klubu SK Lidečko: "Tento zápas byl pro nás hodně smolný. Všechny góly jsme domácím darovali sami po našich individuálních chybách. My jsme dnes v Jablůnce nebyli horším soupeřem. Neproměnili jsme několik nadějných šancí. Ale na druhou stranu se našich stoperů musím zastat. V drtivé většině zápasů jsou našimi oporami a tentokrát si vybrali špatný den. Příští kolo nás čekají zatím suverénní Kateřinice. Bude to hodně těžký zápas, ale doufám, že ho v domácím prostředí zvládneme."