19.10.2015

Josef Hyžák komentuje utkání Valašská Polanka - Lidečko

V 11. kole se odehrálo další derby mezi Valašskou Polankou a Lidečkem. Od začátku se diváci fotbalem bavili. Hrálo se nahoru dolů a oba týmy předváděly výborný fotbal. První šanci měl ten nejmladší na hřišti, hostující Marek Filák, kdy z dlouhý centr prodloužil za sebe Radim Gargulák, Marek si za něj zaběhl, obhodil obránce, ale střela mu nesedla. První branku vstřelili hosté z Lidečka ve 35. minutě. Honza Novosad poslal střílený centr do vápna domácích, gólman Polanky Jakub Ondra měl problémy a míč vyrazil pouze do břevna a tam už byl připravený Patrik Novák a ten míč posunul do sítě, 0:1. První poločas skončil lépe pro hosty.

Na začátku druhého byli hostující hráči ještě spokojenější. Dnes vynikající Jaroslav Novosad z větší vzdálenosti napálil míč a domácí hráč jej tečoval na opačnou stranu, než šel domácí brankář, 46.minuta 0:2. O čtvrthodinu už to bylo o tři branky. K přímému kopu se postavil tentokrát Honza Novosad a domácí hráči, kteří stáli ve zdi, jeho pokus opět ztečovali do vlastní brány, 61. minuta 0:3. O dvě minuty později přišla velká šance pro domácí Polanku. Hostující Radim Gargulák oplácel předchozí faul domácího hráče a rozhodčí mu vytáhl druhou žlutou kartu a tedy červenou. Domácí ucítili šanci a vrhli se do útoku. První gól na sebe nenechal dlouho čekat. Michal Baran hodil aut na Davida Mačka, ten si přehodil hostujícího obránce a poslal míč před bránu, kde byl připravený Řezníček a zamířil přesně, 64. minuta 1:3. Domácí hráči zatlačili hosty na jejich polovinu a do vápna létalo spoustu centrů, ale hostující defenziva byla jistá, stejně jako brankář Roman Hyžák. O deset minut později už ale Lidečko vedlo jen o jeden gól, když se hlavou trefil Baran. Do konce zápasu čekaly hosty krušné chvilky. Hostující obrana musela čelit spoustě centrů, ale domácí už míč do sítě nedopravili.

Radek Janáč, vedoucí týmu: "Tento zápas se musel líbit. Oba týmy předváděly výborný fotbal. My jsme měli dnes i štěstí, když dva naše góly padly po tečích domácích hráčů. Ale celý zápas jsme šli tomu štěstí naproti. Byli jsme domácím více než vyrovnaným soupeřem. Polanka nás přitlačila až po vyloučení Radima Garguláka, ale v obraně jsme dnes opět odvedli výborný výkon. Celý tým dnes zaslouží velkou pochvalu, ale musím vyzdvihnout bratry Novosady, kteří dnes podali výborný výkon a proti Polance mají vždy zvýšenou motivaci, protože jsou z Prlova. Jsme rádi, že jsme se bodově dotáhli na střed tabulky, ale čekají nás ještě dva těžké zápasy, ve kterých chceme opět bodovat naplno."