1.B třída - skupina A

21.09.2015

Josef Hyžák komentuje utkání Ratiboř - Lidečko

Podzimní část se přehoupla do své druhé poloviny a Lidečko zajíždělo na půdu nevyzpytatelného Ratiboře. Po čtyřech prohrách v řadě si hosté přijeli pro bodový zisk a šli si za ním od prvního doteku s míčem, kdy se hned pár vteřin po rozehrání, po centru Radka Číže, dostali do pokutového území domácích, kde se ke střele dostal nejprve Patrik Novák, ale jeho ránu gólman vyrazil ke kapitánovi hostí, Honzovi Novosadovi, který z pravé strany neváhal a střílel, ale střela se mu nepovedla, ale odrazila se na levou stranu, kde stál připravený Roman Zezulka.

Ten míč s přehledem vrátil tam, kde patří, do brány, 1. minuta 0:1. I po vstřelené brance byli hosté lepším týmem. Domácí pouze nakopávali míče na vysokého středního útočníka, ale tomu věnovali lidečkovští hráči dostatek pozornosti. Zato hostující hráči byli silnější v kombinaci, rychlejší, důraznější v osobních soubojích a z této hry pramenily i další šance. Jenže neproměnili je ani Radim Gargulák, Roman Zezulka a největší měl nový kapitán Lidečka Honza Novosad, ale ani on nezvýšil náskok pro hosty. Domácí Ratiboř si vytvořil velkou šanci ve 38. minutě, kdy po nákopu domácích přeskočil hostujícího stopera domácí útočník a prodloužil za sebe, Robin Buček, stoper hostí, nezdvojil svého spoluhráče Radka Číže, domácí hráč si převzal míč, jenže hostující zkušený gólman Roman Hyžák, který se vrátil do brány po zranění Chromíka, dobře přečetl hru, vyběhl proti domácímu hráči a ten ho pouze napálil. Na konci prvního poločasu se domácí dostali do mírného tlaku, ale žádnou vážnější šanci z něj nevytěžili a všechny centrované míče, i centry za obranu posbíral jistý Hyžák.

Do druhého poločasu opět vstoupilo aktivněji Lidečko a mohli během deseti minut dvakrát posunout skóre, ale své šance neproměnil Zezulka a při druhé situaci si s míčem nerozuměl Gargulák. V průběhu druhé půle domácí hru vyrovnali, ale hosté byli tentokrát vzadu jistí a co propadlo, tak posbíral Roman Hyžák, který pomáhal řídit i obranu před sebou. Ratiboř měl velkou šanci v 78. minutě, kdy tečovanou střelu domácího hráče, Hyžák vytáhl s velkými obtížemi na roh. Do konce zápasu už hosté z Lidečka v klidu drželi svůj jednobrankový náskok. Vzadu byli lidečkovští jistí a v záložní řadě dokázali hosté podržet míč a zakombinovat. Domácí už se do ničeho nedostali.

"V dnešním zápase jsme konečně, po minulých debaklech, dokázali udržet nulu vzadu. Obrana, až na drobné prohřešky, hrála kompaktně a dokázala uskákat domácí vysoké hráče. Když už něco propadlo, tak nás podržel jistými zákroky brácha, který se do brány vrátil po delší době. Po většinu zápasu jsme byli aktivnější, hráli jsme kombinační fotbal. Domácí se spoléhali na nakopávané míče na vysokého středního hrota, ale my jsme si s ním dokázali poradit. Od tohoto výsledku bychom se rádi odrazili, protože nás teď čekají silní soupeři," dodal předseda Lidečka Josef Hyžák.