03.10.2016

Josef Hyžák komentuje utkání Lidečko - Kateřinice

Lidečko - Kateřinice 6:1 (2:0) Branky: 6. Petr Svoboda, 27., 52., 78. Aleš Číž, 60., 83. Jan Novosad – 79. Jakub Cahlík Sestava: Bronislav Hyžák – Robin Buček, Radek Číž, Richard Kulíšek, Petr Sekula – Vojtěch Ryza, Jaroslav Novosad, Jan Novosad, Radim Gargulák – Petr Svoboda (59. Dominik Ryza), Aleš Číž. Hráč utkání: Aleš Číž, Jan Novosad.

Lidečko - Kateřinice 6:1 (2:0)
Branky: 6. Petr Svoboda, 27., 52., 78. Aleš Číž, 60., 83. Jan Novosad – 79. Jakub Cahlík
Sestava: Bronislav Hyžák – Robin Buček, Radek Číž, Richard Kulíšek, Petr Sekula – Vojtěch Ryza, Jaroslav Novosad, Jan Novosad, Radim Gargulák – Petr Svoboda (59. Dominik Ryza), Aleš Číž.
Hráč utkání: Aleš Číž, Jan Novosad.
Domácí, po nešťastné prohře na Bečvě, kde byli lepším týmem, vstoupili do utkání velmi aktivně. V 6. minutě se poprvé měnilo i skóre. Aleš Číž prodloužil hlavou dlouhý míč z obrany na Petra Svobodu, který zkušeně nasadil kliku gólmanovi hostí a od zadní tyčky zavěsil, 1:0. V Lidečku se hrál atraktivní a rychlý fotbal. Hosté se taky snažili hrát fotbal, ale domácí obrana fungovala spolehlivě. Ve 27. minutě se zmocnil míče před dvacítkou hostí Aleš Číž, navedl si míč na střed a skvěle obstřelil brankáře přímo do jeho šibenice, 2:0. Druhý poločas začal stejně, jako ten první. Lidečko bylo na koni a hráči předváděli divákům, kteří se opět sešli ve velkém počtu, skvělou show. V 52. minutě vstřelil druhou branku v zápase domácí snajpr, Aleš Číž, kdy hostující náhradní brankář rozehrál míč přímo na Aleše, pro kterého už nebyl problém zakončit, 3:0. V 60. minutě se poprvé v zápase trefil domácí kapitán a bojovník Jan Novosad, kdy po rychlé kombinaci na levé straně nastřelil Aleš Číž dloubákem břevno, míč se odrazil k Honzovi, který už věděl co s ním a výstavní rybičkou jej poslal tam, kam patří, 4:0. V 78. minutě završil Aleš Číž hattrick, když po přihrávce ze středu hřiště svým projektilem propálil brankáře hostí. Hned minutu poté se dočkali i hosté, když domácího brankáře Hyžáka překonal Cahlík, 79. minuta 5:1. Skóre zápasu uzavřel svou druhou brankou v utkání Honza Novosad, když Aleš Číž rozehrál rychle standartku na ve zdi čekajícího, Honzu, na kterého hosté vůbec nereagovali a ten tečovanou střelou poslal míč do branky hostí po šesté, 83. minuta 6:1.
Josef Hyžák, předseda SK Lidečka: "Dnešní zápas opět ukázal, jak vynikající tým máme. S přehledem jsme porazili druhý tým tabulky a opět jsme našim fanouškům předvedli skvělé představení. Našim fanouškům chci moc poděkovat. Jsme rádi, že nás podporují v takovém počtu a určitě jsme se jim patřičně odvděčili. Celý tým zaslouží za tento zápas velkou pochvalu. A my už se těšíme na nedělní derby s Valašskou Polankou."