05.09.2016

Josef Hyžák komentuje utkání Lidečko - Hutisko

Lidečko - Hutisko 5:0 (3:0) Branky: 23., 26., 30. Aleš Číž, 51., 57. Petr Svoboda. Sestava Lidečka: Bronislav Hyžák – Robin Buček, Radek Číž, Richard Kulíšek, Zdeněk Havelka – Dominik Ryza, Jan Novosad ©, Jaroslav Novosad (58. Petr Sekula), Radim Gargulák (64. Ondřej Baletka) – Aleš Číž, Petr Svoboda (82. Adam Hruboň).

Lidečko - Hutisko 5:0 (3:0)
Branky: 23., 26., 30. Aleš Číž, 51., 57. Petr Svoboda.
V Lidečku se hrál od prvních minut vynikající fotbal. Domácí na hosty vlétli od prvních minut a první velkou šanci si vytvořili hned v první minutě. Do dvacáté minuty domácí šance pouze pálili, ale pak se rozjel hotový brankostroj. Útočník Lidečka Aleš Číž během sedmi minut završil čistý hattrick. Hosté z Hutiska byli, k údivu domácích fanoušků, absolutně bezradní. Vůbec si nevěděli rady z rychlostí, jak fyzickou, tak i kombinační, domácích hráčů. A tak se šlo do kabin za jednoznačného výsledku, který ale mohl být ještě vyšší.

Ve druhém poločase pokračoval průběh toho prvního. Lidečko hrálo výborný fotbal. Fanoušci byli nadšení a bylo vidět, že hráče tento zápas velmi baví. A přišly i další branky. Konečně se brankově rozjel i druhý útočník a snajpr minulé sezóny, Petr Svoboda, který během šesti minut vstřelil dvě branky a to ještě mohl minimálně další dvě přidat a dorovnat Aleše. Hosté působili absolutně bezradně. Domácí ale měli stále chuť po dalších gólech a pohledných akcí, ale žádná šance už v brance neskončila.
Josef Hyžák, SK Lidečko: "V tomto zápase musím našim hráčům složit velkou poklonu. Měli jsme z Hutiska před zápasem zdravý respekt. Ale náš trenér Aleš Vyškovský připravil hráče na zápas na sto procent. Naši fotbalisté předvedli našim skvělým divákům nádhernou show. Oba naši útočníci mohli přidat ještě další branky. Začátek sezony je pro nás velmi pozitivní. V poháru jsme taky postoupili daleko a škoda, že jsme ve středu neproměnili své velké šance, jinak bychom byli v semifinále."