02.05.2016

Josef Hyžák komentuje utkání Kateřinice - Lidečko

Utkání začalo ve svižném tempu a lepším týmem bylo překvapivě hostující Lidečko. Hráči Lidečka domácí zatlačili a bušili do nich jak do vrat.

Utkání začalo ve svižném tempu a lepším týmem bylo překvapivě hostující Lidečko. Hráči Lidečka domácí zatlačili a bušili do nich jak do vrat. Zaslouženě přicházely i první šance. Roman Zezulka potáhl míč po straně, vystřelil a trefil břevno domácí brány, mladík v hostujícím týmu jeho střelu dorážel hlavou, ale taky pouze do břevna. Pak se zranil domácí brankář a musel být vystřídaný. Před koncem prvního poločasu tlak Lidečka gradoval, ale Vojta Ryza trefil ve své šanci pouze tyčku domácí brány a kapitán hostí Honza Novosad svou velkou šanci neproměnil. Kdyby hosté o poločase vedli o tři branky, tak by se tomu nikdo nemohl absolutně divit.

Do druhého poločasu vstoupili lépe domácí a hned po třech minutách se ujali vedení, když Marcel Beňo zakončoval centr svého spoluhráče, na který hostující brankář Bronislav Hyžák dosáhnout nemohl, 1:0. Po této brance se opět iniciativy ujali hosté z Lidečka, ale dnes pro ně byla domácí branka zakletá. Tomáš Františák trefil hlavou opět břevno, Honza Novosad těsně minul bránu po autu Radima Garguláka a ještě tam byla i jedna tyčka. Bohužel dnes nebylo Lidečku přáno a tak domácí dotáhli zápas do vítězného konce.

Radek Janáč, vedoucí SK Lidečka: "Tento zápas byl pro nás velmi smolný a nešťastný. My jsme dnes bohužel trefovali pouze tyčky a břevna. Domácí měli neskutečné štěstí. Hráče musíme pochválit. Odehráli na hřišti jasného lídra tabulky vynikající zápas, který se musel líbit. Chyběly pouze ty góly."