16.05.2016

Josef Hyžák komentuje utkání Hovězí - Lidečko

Sestava: Bronislav Hyžák – Tomáš Františák, Robin Buček, Radek Číž (60. Robin Čech), Zdeněk Havelka – Roman Zezulka, Honza Novosad, Patrik Novák, Marek Filák (64. Vojta Ryza) – Radim Gargulák, Petr Svoboda (72. Jaroslav Novosad, 80. Adam Hruboň). Hráč utkání: Roman Zezulka - Šrámek.

Hráč utkání: Roman Zezulka - Šrámek.
Utkání na Hovězí začalo ve svižném tempu z obou stran. Hosté byli v úvodu aktivnější a vypracovali si i první příležitosti ke skórování, ale žádná se neujala. Ve 30. minutě hosté z Lidečka házeli aut, který zachytili domácí, vznikla brejková situace, kdy 4 hráči domácích postupovali na jednoho hostujícího a domácí Šrámek zakončil akci přesně jak měl, 1:0.

Do druhého poločasu vstoupili podstatně lépe domácí hráči. Lidečko nezachytávalo jejich akce a trest přišel hned v 50. minutě, kdy domácí hráč Štrbík vymetl z dvacítky šibenici, 2:0. O sedm minut později už to bylo o tři branky, kdy se po individuální akci trefil opět domácí Šrámek, 57. minuta 3:0. Domácí i nadále určovali tempo zápasu. Byli ve všech směrech lepší a hosté z Lidečka nedokázali domácímu týmu vzdorovat. Hovězí dotáhlo zápas do zasloužené výhry a hosté si museli přiznat, že v tomto mači na domácí neměli.

Josef Hyžák, SK Lidečko: "Minulý zápas venku proti prvním Kateřinicím jsme prohráli hodně smolně, zato v tomto zápase jsme tahali za kratší konec a Hovězí vyhrálo zaslouženě. V prvním poločase jsme ještě domácím byli vyrovnaným soupeřem, ale v tom druhém nás Hovězí přehrálo. Nám nezbývá, než domácím pogratulovat a připravit se na další domácí zápas proti Hutisku."