1.B třída - skupina A

09.08.2015

Jednoduchý fotbal Lidečka slavil proti Prostřední Bečvě úspěch

Lidečko položilo základ jednoduchým běhavým fotbalem k vítězství nad Prostřední Bečvou brankou do šatny ve 44. minutě v podání Radima Garguláka. Po přestávce pečetil vítězství domácích kanonýr Aleš Číž.

Lidečko položilo základ jednoduchým běhavým fotbalem k vítězství nad Prostřední Bečvou brankou do šatny ve 44. minutě v podání Radima Garguláka. Po přestávce pečetil vítězství domácích kanonýr Aleš Číž.

"Jsme rádi, že úvodní zápas nové sezóny nám vyšel jak herně tak výsledkově. Od první minuty jsme byli herně lepší a do úvodní branky jsme zahodili tři čisté tutovky, kdy na vynikajícím hostujícím gólmanovi vyhořeli Roman Zezulka, kterému, při velkém závaru ve dvacítce hostí, vytáhl střelu, která šla do brány, brankář Bečvy na břevno a Radim Gargulák, kterého do nájezdu na brankáře vybídl opět vynikající Aleš Číž. My jsme hráli jednodušší, ale velice účinný fotbal. Naše obránci posílali míče na útočníky, kteří svým pohybem dělali hostující obraně velké problémy. A když už se hráčům Prostřední Bečvy podařilo míč odehrát, tak si jej posbírala naše záložní řada. Úvodní branka těsně před odchodem do kabin nám pomohla. Radim Gargulák dostal krásnou přihrávku a ve 44. minutě už brankáře Bečvy prostřelil. Ve druhém poločase jsme mohli hrát v klidu a čekat, až hostující hráči otevřou hru a my se pokusíme rozhodnout zápas z brejkových situací. Z těch jsme si vypracovali spoustu dalších šancí, ale hostující brankář opět předvedl, stejně jako v našem posledním jarním zápase, perfektní výkon.Čtvrthodinu před koncem Aleš Číž jednu takovou brejkovou situaci využil a zápas už se jen dohrával. Prostřední Bečva je těžký soupeř, ale nám se zápas povedl a pod vedením nového trenéra, Ivana Pechy z Brumova, jsme si připsali zaslouženě tři body," komentoval vítězství Lidečka předseda oddílu Josef Hyžák.

"Lidečko hrálo jednoduchý fotbal bez krásy. Hrálo se prakticky bez zálohy. Většina balonu letěla vzduchem na jejich rychlé útočníky. My jsme se tak těžko dostávali do hry. Naše obrana byla značně přetížena. Naší snahou byl hrát konstruktivní fotbal, ale vždy jsme narazili na urputnou obranu domácích. Ta se s žádným balonem nepárala. Každý nástup do poločasu jsme měli snový. Vždy jsme mohli hned v první minutě skórovat, ale těsně jsme minuli odkrytou branku. Domácím tak nakonec vyšly dva nakopnuté brejky, které určily konečnou podobu výsledku," hodnotil porážku Prostřední Bečvy její trenér Zbyněk Jurajda. 

Lidečko -Prostřední Bečva 2:0 (1:0)

Branky: 44. Radim Gargulák, 74. Aleš Číž.

liecko

Mgr. Martin Němec