Komplexní developerská činnost Přes 80 realizovaných projektů, 20 let působnosti na českém i slovenském trhu.

Dozvědět se více
1.B třída - skupina A

13.01.2021

Je to jedenáct let - Trenér Vondráček našel parketu u mládeže

Našli jsme zajímavý článek Vladimíra Štěpána a Milana Kleindorfa o dnes stěžejním muži fotbalu v Poličné - Václavu Vondráčkovi.

Václav Vondráček dlouho bez fotbalu oo odchodu z Valašského Meziříčí nezůstal. Zázemí našel v Sokolu Poličná, kde sice nenašel tak dokonalé zázemí, ale partu lidí, kteří chtějí především vychovávat mládež.

 

„Práce s mládeží není vždy jen o perfektním zázemí, odborných licencích, vzdělání trenérů a podobně,“ říká úspěšný žákovský kouč. A určitě ví, o čem hovoří. V první trenérské sezoně jeho svěřenci byli okresním přeborníkem starších přípravek a v krajské soutěži skončili pátí. Druhá sezona již byla o něčem jiném: „Tento ročník bude asi patřit dlouho k nejúspěšnějším. Vyhráli jsme krajskou soutěž mladších žáků a okresní přebor mladších žáků,“ pochlubil se úspěšný kouč, který družstva vedl společně s Milanem Kleindorfem.

 

V letošním ročníku by se mohl trenér Václav Vondráček s kolegou málem rozkrájet, neboť současně vedou mladší i starší žáky Sokola Poličná. Mladší bojují o postup do krajského přeboru, starší hrají ve středu tabulky. „O postupu bych mohl uvažovat, pokud bych měl hráče té věkové kategorie, do které patří. Hrát s několika mladšími žáky soutěž starších je velmi těžké, ale přesto mám obrovskou radost z našich výsledků. Tento tým lze označit za velmi perspektivní v příštích sezonách,“ říká trenér Vondráček. Na nedostatek práce s fotbalovými talenty si trenér rozhodně nemůže stěžovat, ale zůstává věčným životním optimistou. „Fotbal, to je radost, zklamání a téměř veškeré emoce, na které si vzpomenete. Není to o tom, co vám vzal, nebo dal. Je to styl života, se kterým jsem spokojen a který mě baví,“, uzavírá nadšený trenér.

 

VLADIMÍR ŠTĚPÁN, MILAN KLEINDORF

 

Zdroj: Valašský Deník