12.06.2016

Jan Tajzler komentuje utkání Valašská Polanka - Francova Lhota

VALAŠSKÁ POLANKA - FRANCOVA LHOTA 2:0 (0:0) Polančané se snažili v úvodu o vstřelení první branky a byli mírně aktivnější. Hosté však srovnali tempo hry a první půle byla ve znamení bojovného fotbalu. Domácí tým si vytvořil slibnou šanci až ve 32. minutě, Řezníček ve slibné pozici trefil hostujícího brankáře. Francová Lhota byla nebezpečná v rychlých protiútocích, především duo Chmela - Filák domácí obranu hodně pozlobilo. Otevřít skóre mohl ještě v závěru první půle otevřít polanský Gergela, už byl osamocen před brankářem Spitzerem, ale ve snaze přelobovat, přestřelil i svatyni hostujícího týmu. Ve druhé půli byl obraz hry jednoznačnější. Na domácích hráčích byla vidět snaha rozloučit se se svými fanoušky vítězstvím, ale domácí byli hodně zbrklí až přemotivovaní. Přesto se podařilo branku vstřelit, ale rozhodčí ji pro offside neuznal. O pár minut později už ale v Polance bylo veselo, po rohovém kopu se před Spitzerem vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe orientoval Filip Maček a střelou do levého růžku poslal svůj tým do vedení. Pojistka přišla o chvíli později, nádhernou akci rozehrál David Ondra, když poslal dlouhý míč Davidu Mačkovi, ten si jej zpracoval a už mohl zamířit vstříc Spitzerovi, rozhodl se však počkat a předložit nabíhajícímu Lukáši Daňkovi, ten napálil z první a krásnou střelou zajistil Valašské Polance dvoubrankový náskok. Domácí už v závěru nepřipustili drama a v posledním domácím zápase oslavili 11. vítězství v řadě. Sestava Valašské Polanky: Kolínek – Trčka Roman, Filgas, Adámek Ondřej, Zbranek – Ondra David, Maček David, Baran, Novák – Gergela, Řezníček. Střídali: Daněk 55., Maček F. 60., Trčka L. 65., Zemánek 88. Sestava Francovy Lhoty: Spitzer – Mikulín, Chmela, Pukýš, Filák Ondřej, Filák Lukáš, Šipinka, Mňačko, Zimek, Kovář, Kindl. Střídali: Kuris 71., Matušinec 74., Tomeček 88. Branky: Maček F., Daněk Žluté karty: Filgas. Rozhodčí: Švach – Konečný, Pospíšil. Hráč zápasu: David Ondra Ilustrační foto Erik Srovnal Mgr. Martin Němec

VALAŠSKÁ POLANKA - FRANCOVA LHOTA 2:0 (0:0)

Polančané se snažili v úvodu o vstřelení první branky a byli mírně aktivnější. Hosté však srovnali tempo hry a první půle byla ve znamení bojovného fotbalu. Domácí tým si vytvořil slibnou šanci až ve 32. minutě, Řezníček ve slibné pozici trefil hostujícího brankáře. Francová Lhota byla nebezpečná v rychlých protiútocích, především duo Chmela - Filák domácí obranu hodně pozlobilo. Otevřít skóre mohl ještě v závěru první půle otevřít polanský Gergela, už byl osamocen před brankářem Spitzerem, ale ve snaze přelobovat, přestřelil i svatyni hostujícího týmu.

Ve druhé půli byl obraz hry jednoznačnější. Na domácích hráčích byla vidět snaha rozloučit se se svými fanoušky vítězstvím, ale domácí byli hodně zbrklí až přemotivovaní. Přesto se podařilo branku vstřelit, ale rozhodčí ji pro offside neuznal. O pár minut později už ale v Polance bylo veselo, po rohovém kopu se před Spitzerem vytvořila skrumáž, ve které se nejlépe orientoval Filip Maček a střelou do levého růžku poslal svůj tým do vedení. Pojistka přišla o chvíli později, nádhernou akci rozehrál David Ondra, když poslal dlouhý míč Davidu Mačkovi, ten si jej zpracoval a už mohl zamířit vstříc Spitzerovi, rozhodl se však počkat a předložit nabíhajícímu Lukáši Daňkovi, ten napálil z první a krásnou střelou zajistil Valašské Polance dvoubrankový náskok. Domácí už v závěru nepřipustili drama a v posledním domácím zápase oslavili 11. vítězství v řadě.

Sestava Valašské Polanky: Kolínek – Trčka Roman, Filgas, Adámek Ondřej, Zbranek – Ondra David, Maček David, Baran, Novák – Gergela, Řezníček.

Střídali: Daněk 55., Maček F. 60., Trčka L. 65., Zemánek 88.

Sestava Francovy Lhoty: Spitzer – Mikulín, Chmela, Pukýš, Filák Ondřej, Filák Lukáš, Šipinka, Mňačko, Zimek, Kovář, Kindl.

Střídali: Kuris 71., Matušinec 74., Tomeček 88.

Branky: Maček F., Daněk

Žluté karty: Filgas.

Rozhodčí: Švach – Konečný, Pospíšil.

Hráč zápasu: David Ondra