12.06.2016

Hovězí potvrdilo roli favorita po přestávce

HOVĚZÍ – RATIBOŘ 3:0 (0:0) Vítězství se pro Hovězí na Kaštýle nerodilo lehce.

HOVĚZÍ – RATIBOŘ 3:0 (0:0)
Vítězství se pro Hovězí na Kaštýle nerodilo lehce. Nakonec však hlavně díky dobré druhé půli dokázali domácí potvrdit roli favorita. Do prvního náznaku šance se dostali hosté z Ratiboře, když se sám před brankářem zjevil Blizňák, těžký centr však nedokázal zpracovat. Poté byli velmi blízko brance domácí, ale bomba z kopačky Martina Hromady skončila pouze na břevně. Následná dorážka také lízla pouze břevno. Z přímého kopu poté dobře pálil domácí Kocurek, brankář Galeta měl však dobře postavené tyče a střela opět zvonila jen o břevno. Svou největší šanci v první půli pak měli hosté, ale tvrdou střelu z hranice vápna dokázal domácí brankář na dvakrát zlikvidovat. Do šaten se šlo za bezbrankového stavu.

V druhé půli se opět domácí tlačili do útoku. Jejich snahu se jim poprvé podařilo přetavit asi po hodině hry. Když se po přímém kopu dokázal hlavou prosadit střídající Jaroslav Zich - 1:0. O chvilku později vedli domácí již o dvě branky, když nepovedenou střelu Martina Hromady umístil pohotově za záda brankáře Tomáš Zádilský - 2:0. Hosté se poté začali tlačit do útoku, výsledkem byla jejich největší šance utkání, když si za obránce opět naběhl hostující kapitán Blizňák, ale jeho dobrou střelu dokázal domácí brankář vyrazit na roh. V samotném závěru domácí přidali třetí branku, když střídající Zdeněk Kostka obešel brankáře a z těžkého úhlu pečetil konečný stav na 3:0 pro domácí.
BRANKY: 60. Zich, 69. Zádilský, 87. Kostka.