11.09.2016

Dolní Bečvu okrádají o body penalty

HOVĚZÍ – D. BEČVA 2:1 P. K. (0:0) Po většinu prvního poločasu byli herně lepší domácí fotbalisté. Blízko k otevření skóre byl Karel Trlica, ale jeho střela z přímého kopu branku jen těsně minula. Podobně si o chvíli později počínal i jeho spoluhráč Tomáš Zádilský, který to zkoušel z hranice vápna, ale i jeho pokusu chybělo pár centimetrů. Hosté se dostávali do šancí jen sporadicky a jejich pokusy mířily hodně mimo branku. První půle tedy branku nepřinesla.

HOVĚZÍ – D. BEČVA 2:1 P. K. (0:0)
Ta padla hned na začátku druhé půle. Po nedorozumění domácí obrany s brankářem míč propadl až ke zcela volnému Karolovi Cikhartovi, které do odkryté branky vstřelil jeden z nejlehčích branek kariéry – 0:1. Domácí neskládali zbraně a snažili se vyrovnat. Nebezpečně pálil Jaromír Tkadlec, ale jeho pokus mířil těsně nad branku. Vyrovnání se Hovězí dočkalo hned pár chvil poté. Karel Trlica zahrával přímý kop a jeho pokus tečovala zeď do protipohybu bezmocného brankáře hostů – 1:1. Domácí pak měli ještě několik šancí na obrat. Největší z nich měl chvilku před koncem Martin Štrbík, který se probil až do samostatného úniku, brankář Ručka však svůj tým důležitým zákrokem podržel.
Utkání tak skončilo remízou a šlo se na penalty. V těch byli domácí exekutoři neomylní. Střelci hostů neproměnili dva své pokusy, a tak bod navíc zůstal na Kaštýle.

"My jsme dnes hráli bez čtyř hráčů základní sestavy. Bod z venku je dobrý, Hovězí hrálo velmi dobře. Jen mne mrzí, že jsme již potřetí na podzim nezvládli penalty. To nám bere body. Výborný zápas sehrál ve středu zálohy Miroslav Trna," dodal k utkání trenér Dolní Bečvy Radek Maléř.

BRANKY: 74. vlastní – 48. Cikhart.